Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tomsia i Ziobrowski chcą spróbować swoich sił w Korei

Tomsia i Ziobrowski chcą spróbować swoich sił w Korei

fot. Klaudia Piwowarczyk

Berenika Tomsia z Chemika Police oraz Jakub Ziobrowski z Czarnych Radom znaleźli się na liście chętnych, którzy wezmą na początku maja udział w drafcie do ligi koreańskiej. Wśród zgłoszonych zawodników i zawodniczek są jeszcze inne nazwiska z polskiej ekstraklasy, nie brakuje też znanych siatkarzy i siatkarek.

Draft, czyli testy do klubów ligi koreańskiej dla zagranicznych siatkarek i siatkarzy, odbędą się na początku maja we Włoszech. Koreańczycy opublikowali listę chętnych zawodników i zawodniczek, którzy zostali zakwalifikowani do testów.Wśród siatkarzy znalazł się Jakub Ziobrowski, 21-letni atakujący Cerradu Czarnych Radom. Młody siatkarz chce spróbować swoich sił w egzotycznej lidze, gdzie zawodnicy nie mogą narzekać na zarobki. Wśród zakwalifikowanych zawodników w testach wezmą udział również Kevin Le Roux, Kolumbijczyk Liberman Agamez, Holender Wouter Ter Maat, Gokhan Gokgoz z Turcji, Czech Michal Finger, Grecy Andreas Fragkos i Rafail Koumentakis, Paweł Moroz z Rosji czy Australijczyk Paul Carroll. Na liście chętnych znaleźli się również Bułgar Walentin Bratoew, Kubańczyk Yosvany Hernandez oraz Mitja Gasparini ze Słowenii. Każdy zespół ligi koreańskiej będzie mógł zaprosić do swojego składu jednego wybranego zawodnika z listy chętnych. Testy odbędą się w dniach 8-10 maja we Włoszech.

Nieco wcześniej, bo w dniach 3-6 maja, odbędą się testy do ligi koreańskiej dla chętnych siatkarek. Na liście znalazła się atakująca Chemika Police, a wcześniej Lardini Fillotrano, Berenika Tomsia. Może mieć jednak problem, bowiem na 3 maja zaplanowano ewentualny trzeci mecz finałowy Ligi Siatkówki Kobiet. Oprócz niej na liście znalazły się dwie inne siatkarki występujące w tym sezonie w Polsce – Serbka Adela Helić z Developresu i Mołdawianka Aljona Martiniuc z MKS-u Dąbrowa Górnicza. Wśród chętnych są też takie zawodniczki jak Irina Smirnowa z Rosji, Amerykanka Symone Abbott, Hiszpanka Milagros Collar czy też dobrze znana kibicom w Polsce Diana Muresan z Rumunii. Co ciekawe swoich sił spróbuje również serbska atakująca warszawskiej Wisły, Mirjana Bergendorff.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved