Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tomsia i Martiniuc zagrają w Korei

Tomsia i Martiniuc zagrają w Korei

fot. legavolleyfemminile.it

Wśród sześciu siatkarek, które zostały wybrane przez kluby koreańskie w drafcie do swoich składów, znalazły się dwie zawodniczki, które sezon kończyły w Lidze Siatkówki Kobiet. Są to Berenika Tomsia z Chemika Police oraz Aljona Martiniuc z MKS-u Dąbrowa Górnicza.

We Włoszech zakończył się draft do koreańskiej ligi siatkarek. Ponad 30 siatkarek z całego świata ubiegało się o sześć miejsc – po jednym w każdym z sześciu klubu mało znanej w świecie ligi koreańskiej.Wśród wybranych zawodniczek znalazła się była reprezentantka Polski, która obecny sezon spędziła w Lardini Filotrano, a po spadku z Serie A przeniosła się na końcówkę sezonu do Chemika Police – Berenika Tomsia. Polska atakująca została zawodniczką zespołu Pink Spiders. Z pewnością to dobra wiadomość finansowa dla siatkarki, liga koreańska, podobnie jak japońska czy chińska, słynie z dużych kontraktów dla obcokrajowców. Niestety grając w tak dalekim i egzotycznym dla polskich kibiców kraju, z pewnością Tomsia zniknie im z pola widzenia, o selekcjonerze reprezentacji nie wspominając…

Wśród zawodniczek wybranych w drafcie znalazła się również atakująca MKS-u Dąbrowa Górnicza, Mołdawianka Aljona Martiniuc. Zagra ona w zespole Kixx. Pozostałe cztery siatkarki, które w przyszłym sezonie zagrają w lidze koreańskiej, to: amerykańska przyjmująca Alaina Bergsma, serbska atakująca Ivana Nesović, amerykańska skrzydłowa Rebecca Perry (grała również w MKS-ie Dąbrowa Górnicza) oraz Adora Anae – przyjmująca z USA.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved