Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomislav Dokić nowym atakującym kielczan

Tomislav Dokić nowym atakującym kielczan

fot. siatkakielce.pl

31 letni Serb Tomislav Dokić ostatni sezon spędził w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Bani Yas. W 2016 roku osiągnął historyczny sukces z drużyną narodową, wygrywając złoty medal w Lidze Światowej. Dziś podpisał kontrakt z Dafi Społem Kielce.

– Bardzo tęskniłem za graniem. Od zakończenia ostatniego sezonu nie miałem swojego zespołu. Przyjechałem tutaj i czuję się świetnie – przekonuje Tomislav Dokić. – W klubie panuje dobra atmosfera, jest świetna organizacja – dodaje.Siatkarz swoją karierę klubową rozpoczął w Serbii, ale grał także we Włoszech, Grecji i UAE. W Kielcach jest od tygodnia i jak sam mówi, nie ma kłopotów z aklimatyzacją. – Byłem już na kilku spacerach i jak dotąd wszystko oceniam pozytywnie. Koledzy przyjęli mnie dobrze, wszyscy są przyjacielscy. Najpierw poznałem kierownika drużyny, który na początku bardzo mi pomógł. Trenerzy, fizjoterapeuta to także świetni ludzie, od razu bardzo ich polubiłem.

Dokić trenował z drużyną od poniedziałku. – Widzę, że to zawodnik z potencjałem. Od dłuższego czasu miał przerwę i nie grał w siatkówkę. Myślę, że zakończył swój ostatni sezon na przełomie kwietnia/maja. Od tej pory przygotowywał się sam. Fizycznie jest na bardzo dobrym poziomie, ale brakuje mu grania. Będziemy musieli z nim trochę popracować, żeby osiągnąć rozsądną formę. To bardzo pozytywny chłopak – komentuje Wojciech Serafin.

Mocno wierzymy, że atakujący odbuduje formę w kieleckiej drużynie. Walka u dołu tabeli jest mocno wyrównana, dlatego każdy zdobyty przez niego punkt będzie niezwykle cenny. – Wiem, że zespół zmagał się z problemami na początku sezonu, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Dam z siebie sto procent, żeby pomóc drużynie w osiągnięciu możliwie najlepszego wyniku – kończy Tomislav Dokić.

Tomislav Dokić

Data urodzenia: 27.02.1986

Specjalność: atakujący

Wzrost: 204 cm

Waga: 90 kg

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

źródło: siatkakielce.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved