Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomaszowianie najlepsi na turnieju w Siedlcach

Tomaszowianie najlepsi na turnieju w Siedlcach

Trwa czas sparingów pierwszoligowców. W piątek i sobotę w Siedlcach rozgrywany był turniej, w którym obok miejscowego KPS-u wystąpili siatkarze Krispolu Września, Lechii Tomaszów Mazowiecki oraz beniaminka zaplecza PlusLigi – LUK Politechniki Lublin. Całe zmagania wygrała czwarta drużyna poprzedniego sezonu I ligi – Lechia a podium uzupełniły zespoły z Lublina i Wrześni.

W pierwszy dzień siedleckiego turnieju rozegrano dwa półfinały. Przeciwnikiem gospodarzy był beniaminek z Lublina. Dla siatkarzy LUK Politechniki była to okazja do rewanżu, bowiem w ostatnim meczu towarzyskim to KPS wygrał 3:2. Piątkowe spotkanie było niezwykle zacięte. Obie drużyny miały w tym meczu swoje szanse. Zespoły wygrywały sety na zmianę. Siedlczanie dobrze grali blokiem, jednak nie ustrzegli się również prostych błędów. Pewniej końcówkę tie-breaka rozegrali podopieczni trenera Macieja Kołodziejczyka i to beniaminek I ligi awansował do finału. W drugim pojedynku dnia Lechia Tomaszów Mazowiecki walczyła z APP Krispolem Września. Inauguracyjną partię wygrali wrześnianie, jednak nie zdołali pójść za ciosem. W kolejnych setach nie brakowało walki, jednak lepiej w końcówkach prezentowali się siatkarze prowadzeni przez trenera Rebzdę. Tym samym to tomaszowianie uzupełnili skład finału.

półfinały:
KPS Siedlce – LUK Poltechnika Lublin 2:3
(23:25, 25:17, 23;25, 25:17, 11:15)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – APP Krispol Września 3:1
(19:25, 25:22, 25:22, 25:21)

Sobotnie zmagania rozpoczął pojedynek KPS-u z Krispolem. Mecz o trzecie miejsce był bardzo nierówny. Obaj szkoleniowcy rotowali składem. Sety były wygrywane na zmianę a w szeregach obu zespołów nie brakowało błędów. Ostatecznie zwycięzcę musiał wyłonić tie-break. Siedlczanie ponownie nie zdołali przechylić w nim szali zwycięstwa na swoją korzyść i ostatecznie przegrali 13:15, kończąc cały turniej na czwartym miejscu. Podobną lokatę KPS zajął rok temu. Znacznie mniej emocji było w finale. Chociaż również nie brakowało w nim walki, siatkarze Lechii Tomaszów Mazowiecki zagrali znacznie pewniej w końcówkach. Ich gra była lepiej poukładana. Trzecia drużyna poprzedniej edycji siedleckiego turnieju tym razem zaprezentowała się ze znacznie lepszej strony. Mimo starań lublinianom nie udało się wygrać żadnej z odsłon i to siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego cieszyli się ze zwycięstwa .