Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Zdonek nowym prezesem Lechii

Tomasz Zdonek nowym prezesem Lechii

27 marca podpisano akt notarialny tworzący Spółkę Akcyjną Klub Sportowy Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki. Prezesem zarządu został Tomasz Zdonek. Funkcję tę będzie jednak pełnił dopiero od 1 maja, a do tej daty będzie pełnił rolę pełnomocnika spółki.

Od tego momentu siatkarze KS Lechii i piłkarze RKS Lechii będą funkcjonować pod wspólną nazwą KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki SA. Zdecydowano się na utworzenie spółki, żeby zapewnić stabilność funkcjonowania drużyny, a także przyczynić się do rozwoju sportu w tym mieście.Radę Nadzorczą nowej spółki tworzą: Marta Tokarska – Zdulska, Tamara Stamirowska oraz Anna Krześlak. Rada Miejska podjęła decyzję o utworzeniu Spółki Akcyjnej Klub Sportowy Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki z udziałem Gminy Miasto Tomaszów Mazowiecki. Radni określili kapitał zakładowy na poziomie 400 000 zł.

Środki na działalność sportową mają pochodzić z kilku źródeł, nie tylko z budżetu miasta, ale także prowadzonej działalności gospodarczej, sponsorów, a także ze sprzedaży biletów oraz klubowych gadżetów. – Ze względu na fakt, że przekazanie praw do rozgrywek i zmiana barw klubowych przez zawodników piłki siatkowej wiązałoby się z poniesieniem dodatkowych kosztów, podjęta została decyzja o utworzeniu Spółki w marcu 2019 roku i rozpoczęcie działalności, wraz z przekazaniem praw do rozgrywek w nowym sezonie, od lipca 2019 roku, a nie tak jak wcześniej zakładano pod koniec 2018 – powiedziała rzecznik prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego, Joanna Budny.

źródło: tomaszowmazowiecki.naszeniasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved