Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Tomasz Wójtowicz: Czekamy na powtórzenie naszego sukcesu z 1976 roku

Tomasz Wójtowicz: Czekamy na powtórzenie naszego sukcesu z 1976 roku

fot. archiwum

Mamy bardzo dobry skład, teraz jest najwłaściwszy moment na zdobycie medalu olimpijskiego. Szeroka kadra jaką dysponuje Vital Heynen na pewno to gwarantuje – powiedział Tomasz Wójtowicz. 

Polscy siatkarze wywalczyli sobie przepustkę do igrzysk olimpijskich w Tokio w 2020 roku. W 2006 roku w… Japonii zdobyli srebrny medal mistrzostw świata. Czy tym razem biało-czerwoni ponownie zapiszą się  w historii polskiej siatkówki? – Mamy bardzo dobry skład, jest to właściwy moment na zdobycie medalu olimpijskiego. W obecnym sezonie Vital Heynen miał w swoim składzie około 30 zawodników i wszyscy oni grali z dużym powodzeniem. Tak długiej ławki jak nasza reprezentacja nie posiada żadna reprezentacja na świecie. Kwestią jest zagranie dobrych meczów podczas olimpiady, trzeba bowiem pamiętać, że mecze na takim turnieju rządzą się swoimi prawami – powiedział Tomasz Wójtowicz.Trener Vital Heynen założył, że największą formę Polscy siatkarze mają osiągnąć na turniej kwalifikacyjny w Gdańsku. O ile z Francją reprezentacji z orzełkiem na piersi zagrali bardzo dobre spotkanie, o tyle ze Słowenią łatwo im się nie grało. – Słowenia na mistrzostwach Europy sprawiła nam przykrą niespodziankę, takie rozluźnienie przychodzi podświadomie. Głównym celem było pokonanie Francji i to się udało, trzeba pamiętać, aby być zawsze skoncentrowanym. Do tego meczu ze Słowenią Polacy podeszli trochę luźniej ponieważ był to teoretycznie słabszy przeciwnik. Pomimo tego trzeba było uważać, szczególnie było to widoczne w drugim, decydującym secie, ciężko go było wygrać. Z niecierpliwością czekamy na powtórzenie naszego sukcesu – zakończył złoty medalista igrzysk olimpijskich z Montrealu w 1976 roku.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved