Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Wasilkowski: Skompletowaliśmy zespół na miarę naszych możliwości

Tomasz Wasilkowski: Skompletowaliśmy zespół na miarę naszych możliwości

fot. archiwum

– Po ubiegłym sezonie zasadniczym byliśmy na ostatnim, 14. miejscu, ale potem w play-off drużyna wdrapała się na 11. Chcielibyśmy ten wynik powtórzyć, a może się uda poprawić – mówi trener MKS-u Będzin, Tomasz Wasilkowski.

Czy jest pan zadowolony ze składu, jaki się udało skompletować? 

Tomasz Wasilkowski:Lista życzeń była większa, ale trzeba było pozostać w zgodzie z klubową rzeczywistością. Mamy ograniczone możliwości finansowe, więc nie podpisujemy wirtualnych kontraktów. Skompletowaliśmy zespół na miarę naszych możliwości, a najważniejsze jest to, że klub wywiązuje się ze zobowiązań. Nie zmienia to faktu, że mamy interesujący zespół i sam jestem ciekawy, jak będzie się prezentował w lidze.Pańskie plany przygotowań zostały zrealizowane?

Można powiedzieć, że w 95 procentach, bo w trakcie pracy trzeba było robić, z różnych względów, drobne korekty. Nie mogę na nic narzekać. Mieliśmy 12 tygodni przygotowań, z czego 10 pracowaliśmy ciężko i solidnie. Dopiero w nadchodzącym tygodniu zejdziemy z obciążeń, by trochę odpocząć i nabrać świeżości.

Jaka będzie liga w tym sezonie?

PlusLiga krzepnie z sezonu na sezon i stale powiększa się grupa klubów z wysokimi budżetami, świetną organizacją oraz wysokimi aspiracjami. Moim zdaniem do podium kandyduje 4-5 zespołów, zaś reszta chyba musi się zadowolić grą o niższe lokaty. To jednak wcale nie oznacza, że w lidze nie będzie niespodzianek. Jestem przekonany, że zespół niżej notowany może pokusić się o wygranie z faworytem. Zresztą faworyci będą mieli podwójnie trudne zadanie, bo są uwikłani nie tylko w rozgrywki ligowe, ale również w występy w europejskich pucharach. Będą mieli prawo czuć się zmęczeni.

Tym razem play-off będzie rozgrywany na innych zasadach. Czy to będzie z korzyścią dla rozgrywek?

Byliśmy przyzwyczajeni do play-off z 8. zespołami. Teraz dwa pierwsze będą grały o mistrzostwo, zaś pozostałe o niższe lokaty. Nie wiem, jak to zafunkcjonuje w praktyce, ale przyjmujemy ten projekt, bo przecież cały sezon jest specyficzny. Przypuszczam, że od pierwszego meczu wszystkim drużynom będzie towarzyszyła presja i z nią trzeba będzie umieć sobie radzić.

Więcej w katowickim Sporcie

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved