Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tomasz Wasilkowski asystentem Cedrica Enarda

Tomasz Wasilkowski asystentem Cedrica Enarda

fot. Aleksandra Twardowska

Po zakończeniu pracy w Cuprum Lubin Tomasz Wasilkowski znalazł nowego pracodawcę. W kolejnym sezonie polski trener będzie asystentem Cedrica Enarda w Berlin Recycling Volleys.

Tomasz Wasilkowski w sezonie 2017/2018 był asystentem trenera w Cuprum Lubin. Wcześniej pracował między w drużynach z Będzina, Suwałk czy Wielunia. W swoim CV ma również pracę jako trener drużyn żeńskiej ekstraklasy. Pracował także w SMS-ach w Sosnowcu i Spale oraz był asystentem trenera reprezentacji młodzieżowych. Po współpracy z Patrickiem Duflos kolejnym miejscem pracy Polaka będzie mistrz Niemiec.Berlin Recycling Volleys w sezonie 2017/2018 po pięciomeczowej walce w finale pokonał VfB Friedrichshafen, którego trenerem był Vital Heynen, a asystentem Adam Swaczyna. Po sezonie w ekipie mistrza Niemiec doszło do roszad kadrowych. Zespół opuścili liderzy – Robert Kromm i Paul Carroll, a ofertę Onico Warszawa wybrał Graham Vigrass. Obecnie w Berlin Recycling Volleys zakontraktowanych jest ośmiu zawodników. Nowymi nabytkami są libero Dustin Watten, który grał w Cerrad Czarnych Radom, rozgrywający Jan Zimmermann z VfB Friedrichshafen, przyjmujący Samuele Tuia (Stambuł BBSK) i Moritz Reichert (VfB Friedrichshafen). W drużynie z Berlina pozostali natomiast przyjmujący Jegor Bogaczew, środkowy Georg Klein, rozgrywający Sebastian Kühner oraz atakujący Kyle Russell.

Zupełnie nowy będzie sztab trenerski Berlin Recycling Volleys. Pod koniec maja trenerem zespołu został Cédric Enard, który w ostatnim sezonie poprowadził do mistrzostwa Francji zespół z Tours. Szkoleniowiec jest również asystentem Laurenta Tillie w reprezentacji Francji. Trener Enard ze względu na mistrzostwa świata do zespołu może dołączyć nawet pod koniec września. Do tej pory przygotowania zespołu do sezonu kontrolować będą Tomasz Wasilkowski oraz Timo Kirchberger. Zespół treningi rozpocznie 20 sierpnia, liga natomiast rusza 13 października. Berlin Recycling Volleys rozpocznie od wyjazdowego pojedynku, a pięć dni później zagra przed własną publicznością.

źródło: berliner-zeitung.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved