Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tomasz Płaski: Cel na ten sezon jest jasny

Tomasz Płaski: Cel na ten sezon jest jasny

– Moim marzeniem jest, abyśmy jako zespół przynieśli wiele pozytywnych chwil kibicom i sympatykom krośnieńskiej siatkówki. Cel na ten sezon jest jasny: wygrywać jak najwięcej meczów – mówi trener pierwszoligowego zespołu siatkarek Karpat Krosno, Tomasz Płaski.

Dobiega końca dwumiesięczny okres przygotowań do nowego sezonu. Dla pana była to nowa rola jako pierwszego trenera. Jak przebiegał ten czas, czy jest pan z niego zadowolony i czy wszystko, co zaplanowano, zostało zrealizowane?Tomasz Płaski:Tak, jest to dla mnie nowa rola i duże wyzwanie, z którego bardzo się cieszę. Okres przygotowawczy przebiegł według planu, pracowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym oraz doskonaliliśmy elementy techniczne. Dziewczyny bardzo ambitnie go przepracowały i myślę, że będzie to procentować w trakcie sezonu. Rozegraliśmy też szereg sparingów, turniej oraz mecze kontrolne, które były dobrym sprawdzianem do przetestowania zagrań i rozwiązań taktycznych oraz przetarciem w nowych okolicznościach dla młodszych zawodniczek.

Zespół jest bardzo młody, na pewno mniej doświadczony i obyty w ligowych bojach. Ta młodość może niejednokrotnie pomóc, gdy gra się bez respektu z bardziej doświadczonymi, ale z drugiej strony trochę przeszkadzać w trudnych chwilach na boisku. Jak pan postrzega dziewczyny jako drużynę, czym nas mogą zaskoczyć w zbliżającym się sezonie?

– Z młodością jest zawsze związana wielka niewiadoma, ale i wiele możliwości. Wierzę w ten zespół, bo widzę, że ma duży potencjał. Mówiąc kolokwialnie, jest to miks młodości z doświadczeniem, bo oprócz młodszych zawodniczek, które wnoszą wiele dobrego do zespołu, znajduje się w nim kilka bardziej doświadczonych dziewczyn. Myślę, że będą one wspierały młodsze koleżanki w trudnych chwilach, a także inspirowały je do pracy nad podnoszeniem umiejętności sportowych na treningach.

W tym sezonie wydaje się, że liga będzie bardzo wyrównana. Poza 3-4 zespołami, które wydają się po analizie składów mocne, pozostałe to drużyny o wyrównanym potencjale, niektóre debiutują w rozgrywkach I ligi. Kogo według pana należy zaliczyć do grona faworytów i jak na tle pozostałych drużyn widzi pan swój zespół?

– Liga jest w tym roku mocniejsza niż w ubiegłym sezonie, jest czołówka, która będzie nadawała ton rozgrywkom. Sądząc po składach, czwórka moich faworytów to: Wisła Warszawa, Joker Świecie, Kalisz i Solna Wieliczka, ale być może znajdzie się w tym rozdaniu któryś z beniaminków. Co do pozycji mojego zespołu to w miarę trwania rozgrywek i nabierania przez dziewczyny doświadczenia stać nas na zakwalifikowanie się do ósemki, a później wszystko jest już możliwe.

źródło: karpaty-krosno.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved