Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Piotrowski: Wierzę, że postawimy się każdemu przeciwnikowi

Tomasz Piotrowski: Wierzę, że postawimy się każdemu przeciwnikowi

fot. Klaudia Piwowarczyk

BBTS Bielsko-Biała pokonał u siebie KFC Gwardię Wrocław 3:2 w meczu 23. kolejki Krispol I ligi mężczyzn. Bielszczanie pozostają tym samym na 2. miejscu w tabeli i mogą już być pewni gry w fazie play-off. – W play-offach po prostu chcemy wygrać z każdym przeciwnikiem, nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość – mówi o planach na końcówkę sezonu przyjmujący BBTS-u, Tomasz Piotrowski.

 Prowadziliście z KFC Gwardią już 2:1, graliście pewnie i wszystko wskazywało na to, że wygracie 3:1. Co się stało w czwartym secie, że nagle stanęliście na boisku i przegraliście 11:25?

Tomasz Piotrowski: – Po trzech setach ktoś po prostu wyciągnął nam wtyczkę od zasilania i odcięło nam prąd. Graliśmy bez polotu, bez zaangażowania i przeciwnik po prostu nas zdominował.

Co było waszą mocną stroną w tie-breaku?

– Dobrze rozpoczęliśmy piątego seta, dwa asy na otwarcie sprawiły, że weszliśmy w tę partię z optymizmem. Bardzo pomogli nam kibice, którzy cały czas w nas wierzyli i głośno dopingowali. Przede wszystkim jednak naszą mocną stroną w tie-breaku była dobra dyspozycja w ataku.

Zostały wam 3 spotkania do końca fazy zasadniczej. Będziecie się skupiać na utrzymaniu 2. miejsca w tabeli, czy już koncentrujecie się na przygotowaniach do fazy play-off?

– Teraz gramy z zespołami z dolnej części tabeli i na pewno będziemy bardziej koncentrować się na cięższych treningach, żeby dobrze przygotować się do fazy play-off. Te mecze, które nam zostały do końca rundy zasadniczej będą dla nas też bardzo ważne, jak wszystkie pozostałe. Będziemy się starali w każdym zdobyć 3 punkty, żeby nie było żadnych niespodzianek, bo chcemy utrzymać do końca to 2. miejsce.

Jakie macie cele na koniec sezonu?

– W play-offach po prostu chcemy wygrać z każdym przeciwnikiem, nie wybiegamy zbyt daleko w przyszłość. Skupiamy się na najbliższych meczach, na treningach, żeby jak najlepiej się przygotować na zakończenie sezonu.

Co będzie największym atutem BBTS-u w fazie play-off?

– Ciężko powiedzieć, jaka będzie nasza mocna strona w tej końcowej fazie. Wierzę, że w każdym elemencie będziemy potrafili wydobyć coś lepszego, coś dodać do naszej dobrej gry i postawić się każdemu przeciwnikowi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved