Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Tomasz Paluch prezesem LZPS-u

Tomasz Paluch prezesem LZPS-u

fot. Tomasz Tadrała

Kiedyś zawodnik Stali Nysa, Mostostalu Kędzierzyn-Koźle i Skry Bełchatów. Ostatnio szkoleniowiec AZS-u Zielona Góra – Tomasz Paluch został wybrany prezesem Lubuskego Związku Piłki Siatkowej. Ma on wiele planów na rozwój tej dyscypliny w tym regionie. – Po czteroletniej kadencji chciałbym spojrzeć w lustro i powiedzieć, że stworzyliśmy produkt marketingowy o nazwie „lubuska siatkówka”, który jest i spokojnie funkcjonuje – powiedział.

Tomasz Paluch wystartował w ostatnich wyborach na prezesa Lubuskiego Związku Piłki Siatkowej, trener AZS-u Zielona Góra, który od wielu lat jest związany z siatkówką w tym regionie, wykorzystał swoją szansę i teraz obejmie stery. – 14 lat ciężkiej pracy w AZS-ie Zielona Góra to bardzo dużo. Po konsultacjach z rodziną człowiek uznał, że musi w pewnym momencie odpocząć. Nadarzyły się wybory. Po rozmowie z ludźmi ze środowiska i bliskimi doszedłem do wniosku, aby spróbować wejść na ten wyższy poziom i z trenera stać się prezesem. Postanowiłem wykorzystać moje kontakty i ten potencjał, który gdzieś drzemie do tego, aby przekazać go temu regionowi. Chcę, żebyśmy jako województwo byli jeszcze lepiej postrzegani. Na tę chwilę nikt nie jest w stanie przebić świętej pamięci Józefa Bartkowiaka. Ja traktowałem go niczym ojca. Można powiedzieć, że ten człowiek był moim mentorem w ubieganiu się o to stanowisko – powiedział w Gazecie Lubuskiej.W LZPS-ie oprócz zmiany prezesa doszło także do kilku roszad. Wszystko po to, by jak najbardziej rozwinąć tamtejszą siatkówkę. – Szefem rady trenerów został Jarosław Łukaszkiewicz, a osobą odpowiedzialną za sędziów Zbigniew Wolski. Ponadto Waldemar Czyż, Zbigniew Zarzeczny, Jarosław Rygier, Mirosław Kasprowicz, Robert Siegel, Ryszard Zakrzewski. Po czteroletniej kadencji chciałbym spojrzeć w lustro i powiedzieć, że stworzyliśmy produkt marketingowy o nazwie „lubuska siatkówka”, który jest i spokojnie funkcjonuje – poinformował Paluch.

Jakie plany ma nowy prezes LZPS-u na rozwój tej dyscypliny w województwie lubuskim? – Już widać postępy, jest nieźle, jednak chcemy, żeby było jeszcze lepiej. Sporym zastrzykiem są Siatkarskie Ośrodki Szkolne. Zespoły z Lubuska i Kostrzyna są w półfinałach mistrzostw Polski kadetek i młodziczek. Będziemy starać się przedłużać projekty związane z juniorami. Jest duży problemy z kobietami. Chcemy powołać mocny ośrodek dla dziewcząt. Żeby zespół oparty na naszych młodych zawodniczkach mógł rywalizować w żeńskiej drugiej lidze. Ponadto dobrze by było mieć swojego przedstawiciela na zapleczu męskiej ekstraklasy. Astra Nowa Sól bije się o ten awans i z całego serca jej kibicuje. Jakby jej się udało, może stanowić to impuls dla innych – stwierdził Tomasz Paluch.

Rozmowa Jakuba Lesińskiego w Gazecie Lubuskiej.

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved