Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kowalski zawodnikiem MKS-u Będzin

Tomasz Kowalski zawodnikiem MKS-u Będzin

fot. plusliga.pl

Tomasz Kowalski, wspólnie z Łukaszem Kozubem, będzie kierował grą MKS-u Będzin w przyszłym sezonie. 27-latek powrócił do Zagłębia Dąbrowskiego po kilkuletniej przerwie. – W podjęciu decyzji pomogła mi wiedza na temat klubu z Będzina – zaznaczył rozgrywający.

Tomasz Kowalski stanowił już o sile MKS-u w sezonie 2014/2015, gdy ten debiutował w elicie. Co ciekawe wspomniane rozgrywki były również pierwszymi w PlusLidze dla mierzącego 203 cm wzrostu zawodnika. – Swój pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej wspominam bardzo miło. Wiadomo, jak to w sporcie, były lepsze i gorsze momenty, ale cieszę się, że niebawem ponownie zagram w Będzinie – powiedział siatkarz.Rozgrywający jest wychowankiem Gwardii Wrocław, mającym w swoim CV również grę dla Asseco Resovii Rzeszów, KPS-u Siedlce, AZS-u Częstochowa i Stoczni Szczecin. Z Gwardią zdobył brązowy medal mistrzostw Polski młodzików, z Asseco Resovią mistrzostwo Młodej Ligi, a z klubem z Siedlec wicemistrzostwo I ligi. Tomasz Kowalski ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju. Z biało-czerwoną kadrą kadetów zajął 4. miejsce w mistrzostwach Europy.

To kolejny zawodnik, który zasilił szeregi będzińskiego zespołu. Wcześniej klub poinformował o pozyskaniu Adriana Buchowskiego, Jake’a Langloisa i Jana Fornala. Na zmianę barw z kolei po minionym sezonie zdecydowali się Rafael Araujo (ONICO Warszawa), Marcin Waliński (Aluron Virtu Warta Zawiercie), Jonah Seif (Sir Sicoma Colussi Perugia), Zlatan Jordanow i Jan Klobucar. Kolejny sezon w MKS-ie spędzą zaś: Michał Potera, Artur Ratajczak, Łukasz Kozub i Bartłomiej Grzechnik.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved