Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kowalski: Jestem pełen nadziei, że w końcu zaczniemy punktować

Tomasz Kowalski: Jestem pełen nadziei, że w końcu zaczniemy punktować

fot. plusliga.pl

Jestem pełen nadziei, że w końcu zaczniemy punktować, ponieważ widzę, jak ciężko pracujemy na treningach – mówił Tomasz Kowalski, rozgrywający zespołu z Będzina, przygotowującego się do poniedziałkowego starcia z Jastrzębskim Węglem. 

Trzy mecze, trzy porażki i ogromny niedosyt. Właściwie w każdym ze spotkań była szansa na punkty, jednak zamiast nich mamy sportową złość. Jak ocenisz początek sezonu w wykonaniu MKS-u?Tomasz Kowalski:Oczywiście ciężko ocenić go pozytywnie, patrząc na ligową tabelę. Gramy z zespołami z góry i niestety wychodzą pewne mankamenty, mające wpływ na naszą pozycję. Jestem jednak pełen nadziei, że w końcu zaczniemy punktować, ponieważ widzę, jak ciężko pracujemy na treningach. Tak naprawdę musimy wyeliminować tylko te pojedyncze momenty, które nie pozwalają nam ugrać czegoś więcej w poszczególnych meczach.

Po przegranych z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle (1:3) i PGE Skrą Bełchatów (1:3) przyszła porażka w Olsztynie. Niewykorzystane szanse na wygranie pierwszego i drugiego seta szybko się zemściły…

– Myślę, że wbrew pozorom w ostatnim meczu w Olsztynie, gdzie nie ugraliśmy nawet seta, pokazaliśmy się z dobrej strony. Graliśmy z zespołem, który ma swoje problemy i w pierwszych dwóch partiach długo potrafiliśmy je wykorzystywać. Byliśmy drużyną przeważającą, prowadzącą swoją grę… aż do tych nieszczęsnych końcówek setów.

Czy po trzech kolejkach jesteś w stanie określić, w którym elemencie siatkarskiej sztuki czujecie się najpewniej, a w którym macie największe rezerwy?

– Wydaje mi się, że jesteśmy dość dobrze zbilansowaną drużyną, dlatego też ciężko powiedzieć, który element jest wiodący w naszej grze, chociaż możliwe, że przyjęcie. Oczywiście wiele pracy przed nami, musimy notować progres we wszystkich elementach, aby ta gra wyglądała dobrze i przynosiła punkty. Chciałbym, aby naszym znakiem firmowym stała się agresywna zagrywka, szczególnie we własnej hali. 

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved