Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Kowalski: Chcemy wygrywać w każdym meczu

Tomasz Kowalski: Chcemy wygrywać w każdym meczu

fot. plusliga.pl

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn mają już za sobą pierwszy tydzień przygotowań do nowego sezonu. – Nie będzie wielką kurtuazją, jeżeli powiem, że chcemy wygrywać w każdym meczu. Jeżeli chodzi o moja osobę, to chcę być jak najbliżej Pawła Woickiego, jak najmocniej go naciskać – powiedział rozgrywający Tomasz Kowalski. – Jeżeli chodzi o mnie, to czuję się świetnie. Trenuje mi się bardzo dobrze, jest tutaj bardzo dobra atmosfera i wydaje mi się, że już się zaaklimatyzowałem – dodał drugi z nowych zawodników, Remigiusz Kapica.

Dla Remigiusza Kapicy są to pierwsze kroki w seniorskiej karierze. Indykpol AZS jest jego pierwszym dorosłym klubem. – Jeżeli chodzi o mnie, to czuję się świetnie. Trenuje mi się bardzo dobrze, jest tutaj bardzo dobra atmosfera i wydaje mi się, że już się zaaklimatyzowałem – powiedział młody atakujący.  – Przez ten klub przetoczyła się dość spora liczba młodych zawodników, dodatkowo jest to naprawdę fajne miasto do życia. Przy okazji jest też możliwość studiowania na miejscu. Na ten moment, to na pewno chciałbym się jeszcze bardziej rozwinąć. Czas pokaże, czy będzie mi dane zaprezentować się na boisku. Jeżeli tak, to postaram się jak najlepiej wykorzystać tą szansę, jeżeli nie, będę cierpliwie czekał – dodał.Kapica będzie partnerem w ataku Jana Hadravy. Przede wszystkim jest to ktoś, od kogo mogę się uczyć. Nie jest wykluczone, że jest to też mój konkurent – przyznał. Nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn jest także Tomasz Kowalski. Pojawiło się zainteresowanie moją osobą ze strony klubu, co było dla mnie dość miłym uczuciem. Po słabym sezonie z zespołem z Będzina ciężko o duże możliwości i trudno było marzyć o tym, żeby dostać nie wiadomo ile ofert. Bardzo byłem zadowolony z tej propozycji ze względu i na samo miasto i na zespół, jaki został tutaj stworzony. Cieszę się, że będę mógł walczyć o wyższe cele  – powiedział rozgrywający. Jak przyznaje, na chwilę obecną jest zadowolony z pobytu w nowym klubie.  – Myślę, że wszystko przebiega dobrze. Z częścią zawodników już się znałem, spotykałem też  po drugiej stronie siatki.

Na pozycji rozgrywającego Tomasz Kowalski występował będzie wraz z Pawłem Woickim.   – Nie odbieram tego, jako jakieś negatywnej rywalizacji. Wiadomo, że każdy walczy o swoje miejsce w zespole, ale myślę, że poprzez same treningi i fakt, że skupiam się na tym, żeby dobrze trenować i pokazywać się z jak najlepszej strony mogę sprawiać kłopot trenerowi. Podchodzę jednak do tematu spokojnie, ile będę potrzebny, na tyle zgłaszam akces, chociaż wiadomo, że jako osoba ambitna chciałbym występować jak najwięcej – powiedział. Pierwszym trenerem zespołu będzie Paolo Montagnani. Jest to moim zdaniem dobry trener, posiada dużą wiedzę i jak na razie bardzo ciekawie prowadzi treningi  – powiedział o nowym szkoleniowcu Remigiusz Kapica. –  Wydaje się, że jest to typowo włoska szkoła, jeżeli chodzi o warsztat. Jeszcze się docieramy, bo to tak naprawdę jest dopiero niecały tydzień treningów – dodał Tomasz Kowalski. A jakie są nadzieje zarówno zespołu, jak i rozgrywającego na nowy sezon? – Nie będzie wielką kurtuazją, jeżeli powiem, że chcemy wygrywać w każdym meczu. Jeżeli chodzi o moja osobę, to chcę być jak najbliżej Pawła Woickiego, jak najmocniej go naciskać, pokazywać, że jestem w stanie pomóc i jemu i całemu zespołowi – zakończył Kowalski.

źródło: inf. własna, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved