Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Tomasz Józefacki trenerem Neobusu Niebylec

Tomasz Józefacki trenerem Neobusu Niebylec

fot. Tomasz Kubicki / Effector

Dwa dni temu klub pożegnał się z Krzysztofem Frączkiem, a dziś ogłoszono w Niebylcu nowego trenera. Jest nim doskonale znany na Podkarpaciu Tomasz Józefacki. Popularny „Józek” to ikona nowej Resovii. Z nią sięgał po brązowy medal mistrzostw Polski. Dla Józefackiego będzie to debiut na trenerskiej ławce, będzie też pomagał swoim podopiecznym na boisku.

Tomasz Józefacki karierę rozpoczął w Komunalniku Chełm, skąd przeniósł się do Avii Świdnik. Podczas gry w fabrycznym klubie dał się poznać jako zawodnik o dużym potencjale w ataku i zagrywce. To dostrzegli działacze Resovii Rzeszów, która wywalczyła wtedy awans do PLS-u.  „Józek” od razu po przyjściu do Rzeszowa stał się jednym z liderów zespołu, czym szybko zdobył uznanie kibiców. Przez kilka lat stanowił o obliczu Resovii. Śmiało można nazwać go jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci rzeszowskiego teamu obecnych czasów. Największym sukcesem atakującego w Resovii był brązowy medal PLS-u w sezonie 2010/11.Po czterech sezonach zdecydował się na grę w AZS-ie Olsztyn, ale ta przygoda trwała bardzo krótko i „Józek” powrócił do Rzeszowa. Drugi epizod w stolicy Podkarpacia nie trwał już tyle co poprzedni. W 2011 roku Józefacki rozpoczął wojaże po świecie. Najpierw grał w słynnym Panathinaikosie Ateny, ale problemy klubu sprawiły, że w trakcie sezonu wylądował we Francji, w zespole Narbonne Volley. Później wrócił do kraju, grał w Effectorze Kielce. Następnym przystankiem w karierze był czeski VK Pribram. W Czechach Józefacki był czołowym punktującym. Po udanym sezonie kontrakt zaproponował mu drugoligowy TSV Sanok, który celował w awans. Minione rozgrywki atakujący spędził właśnie w Sanoku, gdzie wywalczył awans do I ligi.

Teraz sportowym wyzwaniem Tomasza Józefackiego jest praca trenera. I choć nie prowadził samodzielnie jeszcze żadnego zespołu, to jego doświadczenie z międzynarodowych boisk będzie niezwykle istotne. Zawodnik nie zawiesza też butów na kołku i chce wspomagać swój zespół nie tylko z trenerskiej ławki, ale też na boisku.

źródło: neobus-niebylec.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved