Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Jankowski: Mogliśmy mieć kilka punktów więcej

Tomasz Jankowski: Mogliśmy mieć kilka punktów więcej

fot. plusliga.pl

– Wierzę, że druga runda będzie dla nas lepsza. W poprzednich latach graliśmy w niej lepiej. Liczę, że w tym sezonie również tak będzie. Zespół bardzo ciężko pracuje. Mam nadzieję, że wróci forma z początku sezonu – powiedział Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Za zespołami PlusLigi pierwsza część rundy zasadniczej. W niej z dobrej strony pokazał się Indykpol AZS Olsztyn. Wprawdzie nie uniknął kilku słabszych meczów, ale rok 2019 zakończył na szóstym miejscu w stawce. – Szóste miejsce cieszy. Po zakończeniu fazy zasadniczej chcielibyśmy znaleźć się w czołowej ósemce. Szóste miejsce nam to gwarantuje. Natomiast na pewno pozostał niedosyt po przegranym meczu u siebie z MKS-em Będzin czy w Suwałkach i braku pełnej puli punktów w Bydgoszczy. Mogliśmy mieć kilka puktów więcej – ocenił Tomasz Jankowski, prezes Indykpolu AZS-u Olsztyn.Dobra pierwsza runda w wykonaniu akademików zaowocowała tym, że zagrają w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jednak nie będą mieli łatwego zadania, bowiem los przydzielił im rywala z Bełchatowa. – Jest szansa, aby znaleźć się w najlepszej czwórce. Oczywiście, Skra będzie faworytem tej rywalizacji. Chcielibyśmy zagrać jak najlepszy mecz w Pucharze Polski. Niespodzianki się zdarzają. Będziemy walczyć, aby awansować do turnieju finałowego – zaznaczył Jankowski.

Jest on zadowolony z transferów, których olsztyński zespół dokonał przed początkiem sezonu. Szczególnie ściągnięcie do Polski irańskiego środkowego było dużym wzmocnieniem akademików z Kortowa. – Ten zespół jest dobrze zbudowany. Udało nam się pozyskać wartościowych zawodników. Mousavi jest jednym z najlepszych środkowych na świecie. Ważnymi ogniwami są Wojtek Żaliński i Mateusz Mika. Bardzo utalentowanym zawodnikiem jest Remigiusz Kapica. Myślę, że w niedalekiej przyszłości ma szansę grać w reprezentacji Polski – podkreślił prezes olsztyńskiej drużyny.

Obecnie w PlusLidze trwa przerwa związana z turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Okres ten akademicy wykorzystali na trzy sparingi z reprezentacją Tunezji. W nich szansę gry dostali zawodnicy, którzy w ostatnich tygodniach rzadziej przebywali na boisku. – Te mecze na pewno nam się przydały. Zawodnicy, którzy nie mieli zbyt dużo okazji do gry w PlusLidze, pokazali się w tych meczach z dobrej strony. Mogli w nich zebrać dodatkowe doświadczenie. Nie zwracaliśmy wagina wyniki. Myślę, że te mecze nam się przydały – powiedział Jankowski, który liczy, że w 2020 roku olsztyńscy siatkarze będą prezentowali się jeszcze lepiej niż dotychczas. – Wierzę, że druga runda będzie dla nas lepsza. W poprzednich latach graliśmy w niej lepiej. Liczę, że w tym sezonie również tak będzie. Zespół bardzo ciężko pracuje. Mam nadzieję, że wróci forma z początku sezonu – zakończył prezes Indykpolu AZS-u.

źródło: opr. własne, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved