Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal zagra w barwach Czarnych Radom

Tomasz Fornal zagra w barwach Czarnych Radom

fot. archiwum

Po Jakubie Ziobrowskim barwy Cerrad Czarnych Radom zdecydował się reprezentować kolejny utalentowany siatkarz młodego pokolenia. Dwuletni kontrakt z klubem podpisał Tomasz Fornal, mistrz świata i Europy w kategorii kadetów.

Tomasz Fornal gra na pozycji przyjmującego i jest tegorocznym absolwentem Szkoły Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Spale. Prywatnie to syn Marka, byłego reprezentanta Polski, który na początku lat 90. ubiegłego wieku przez pewien czas bronił barw Czarnych. Podobnie jak brat Jan nowy zawodnik radomskiego klubu swoją przygodę z siatkówką zaczął w UKS-ie 22 Kraków. Później trafił do Hutnika Dobrego Wyniku, a następnie do szkoły w Spale.Dziewiętnastolatek nie ukrywa, że rodzinne tradycje pomogły mu w podjęciu decyzji o wyborze dyscypliny. – Trenowałem także inne dyscypliny sportu, jak koszykówka czy piłka nożna, ale zawsze chciałem być siatkarzem. To właśnie siatkówka sprawiała mi największą przyjemność. Tata zawsze opowiadał mi, jakie wspaniałe chwile przeżył. Bardzo pozytywnie wspominam moje pierwsze treningi, strasznie chciałem trenować i nigdy nie mogłem się doczekać zajęć – zapewniał w jednym z wywiadów Tomasz Fornal.

Nowy siatkarz Cerrad Czarnych Radom ma sprecyzowane plany sportowe. Chce zadebiutować w reprezentacji Polski seniorów i pojechać na igrzyska olimpijskie. Marek Fornal nie ma wątpliwości, że syn ma predyspozycje do tego, aby zostać wysokiej klasy zawodnikiem. – Ma taki dar, że „czuje” piłkę, wie, jak się ustawić, jaki wykonać ruch, żeby ją dobrze odbić. Do tego, jak na takie warunki fizyczne (prawie 2 m wzrostu – przyp. red.), jest bardzo sprawny, ma to chyba po mamie, która była lekkoatletką. Już w czasie naszej wspólnej gry w minisiatkówkę widać było jego zdolności. On w przyjęciu i obronie gra wspaniale, a w innych elementach nie odbiega od kolegów z kadry – przyznał w jednej z wypowiedzi były reprezentant kraju.

Tomasz Fornal w 2015 roku roku bronił barw reprezentacji Polski kadetów, która odniosła pasmo sukcesów. Biało-czerwoni wygrali Olimpijski Festiwal Młodzieży, zdobyli tytuł najlepszej drużyny Europy i triumfowali w mistrzostwach świata. W tym roku szykuje się natomiast do mistrzostw Europy, które odbędą się we wrześniu w Bułgarii. Tak jak Jakub Ziobrowski przygotowania do najważniejszej tegorocznej imprezy zaczynie w połowie lipca na zgrupowaniu kadry w Krośnie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi przed sezonem 2016/2017

źródło: wksczarni.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved