Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: Oferta z Radomia była najlepsza

Tomasz Fornal: Oferta z Radomia była najlepsza

fot. Klaudia Piwowarczyk

Cerrad Czarni Radom niedawno ogłosili transfer Łukasza Wiese, po kilku dniach do zespołu dołączył kolejny młody przyjmujący, którym jest niespełna 19-letni Tomasz Fornal. – Będę walczył o miejsce w „szóstce” i mam nadzieję, że trener na mnie postawi – komentuje swoją decyzję o przejściu do Radomia mistrz świata i Europy kadetów.

Jako pierwszy kontrakt z Cerrad Czarnymi Radom przedłużył Wojciech Żaliński. Wcześniej, pomimo ważnej umowy, na odejście zdecydował się Igor Grobelny, który chce dostawać więcej szans na grę. Z klubem pożegnał się również Artur Szalpuk. Na pozycji przyjmującego w Radomiu są więc obecnie: Żaliński, Łukasz Wiese i Tomasz Fornal. 18-latek jest reprezentantem Polski, z którą w ubiegłym roku wywalczył mistrzostwo Europy i świata kadetów. Na dodatek jego poprzednia drużyna, SMS PZPS Spała, wywalczyła wicemistrzostwo I ligi. Można było więc przypuszczać, że ofert dla młodszego z braci Fornalów nie brakowało. Co zadecydowało o tym, że zdecydował się na dołączenie do Cerrad Czarnych Radom? – Miałem kilka propozycji, ale uznałem, że w tym momencie dla mojego rozwoju najlepsi są właśnie Czarni – przyznał.Zawodnik z Wojskowymi związał się dwuletnią umową. – Podpisałem kontrakt na dwa lata, nie miałem ważnej umowy z żadnym klubem – dodał Tomasz Fornal. Wcześniej klub z województwa mazowieckiego ogłosił, że na pozycji atakującego występować będzie Jakub Ziobrowski, który również miał swój udział w międzynarodowych sukcesach. Na dodatek rok wcześniej do Cerrad Czarnych Radom dołączył także Jakub Zwiech. Zwiech i Fornal wywalczyli razem chociażby srebrny medal mistrzostw Europy juniorów. – Raczej nie brałem tego pod uwagę, nie było to najważniejsze, ale zawsze fajnie spotkać się z kolegami ze Spały – skomentował młody siatkarz.

Czego Tomasz Fornal spodziewa się po występach w PlusLidze? – I liga pomogła się nam przygotować do gry w ekstraklasie, ale na ile to już zobaczymy. Na pewno przed debiutem będę odczuwał lekki stres, jednak wierzę, że będzie do pozytywne i mobilizujące uczucie. Obiecuję, że dam z siebie wszystko – zaznaczył przyjmujący. Czy zdaniem młodego siatkarza obecność radomskich kibiców pomoże mu oswoić się z tremą? – Słyszałem dużo o miejscowych fanach i bardzo się cieszę, że trafiłem do klubu, gdzie kibice tak dopingują i mam nadzieję, że mi to pomoże – nie ukrywał nasz rozmówca. Na chwilę obecną brakuje jednego przyjmującego. Nie wiadomo, kto zamknie kadrę Cerrad Czarnych Radom, aczkolwiek można przypuszczać, że drugie miejsce w „szóstce” zajmie ktoś z duetu Wiese/Fornal. – Będę walczył o granie i mam tylko nadzieję, że trener na mnie postawi – zakończył Tomasz Fornal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-05-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved