Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomasz Fornal: Grania będzie bardzo dużo

Tomasz Fornal: Grania będzie bardzo dużo

fot. Klaudia Piwowarczyk

– To będzie bardzo ważny sezon w mojej karierze, bo po trzech latach w Radomiu zmieniam klub na taki, który przed sezonem ma dużo większe aspiracje, jeżeli chodzi o miejsca na koniec, dochodzą puchary – Liga Mistrzów, więc tego grania będzie bardzo dużo – powiedział Tomasz Fornal, nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Po sezonie 2018/2019 Tomasz Fornal po raz pierwszy w seniorskiej karierze zmienił klub. Przyjmujący przeniósł się z Radomia do Jastrzębia-Zdroju. – To będzie bardzo ważny sezon w mojej karierze, bo po trzech latach w Radomiu zmieniam klub na taki, który przed sezonem ma dużo większe aspiracje, jeżeli chodzi o miejsca na koniec, dochodzą puchary – Liga Mistrzów, więc tego grania będzie bardzo dużo. Ja cały czas jestem młody, mam 21 lat i chcę zgarniać to doświadczenie, grać jak najwięcej z najlepszymi. Wydaje mi się, że to będzie dla mnie priorytetem, żeby jak najwięcej się nauczyć i czerpać z tych meczów, które będziemy grali – powiedział Tomasz Fornal.Przyjmujący w swoim dorobku ma złote medale mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. W nowym klubie po raz pierwszy będzie walczył w międzynarodowych rozgrywkach klubowych. – Puchary, które czekają nas w tym roku będą bardzo ważne. Pobyt w kadrze, który miał miejsce w te wakacje i rozgrywanie meczów międzynarodowych bardzo pomoże, bo już miałem kontakt z tymi siatkarzami, którzy grają w innych krajach. Wiadomo, byliśmy wcześniej w juniorach, kadetach, ale mimo wszystko to jest całkiem inny poziom, bo młodzieżowa siatkówka i seniorska różnią się bardzo – stwierdził nowy przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Tomasz Fornal miał szansę w tym roku występować w Lidze Narodów. Podczas ostatniego turnieju w Lipsku doznał kontuzji stawu skokowego. Wykluczyło go to na pewien czas z gry, jednak mimo tego pojechał do Chciago na Final Six.  – Pierwsza moja poważniejsza kontuzja, która wykluczyła mnie z treningów, meczów. Przez trzy tygodnie dochodziłem do siebie, w mojej kostce wszystko się goiło. Na ten moment wszystko jest ok, teraz trzeba wykonywać ćwiczenia, wzmacniać ją, żeby powróciła do takiego stanu, w jakim była przed kontuzją, bo tam się coś lekko naderwało i muszę nad nią pracować. Wydaje mi się, że jeżeli będę pracował, to wszystko dojdzie do stanu, gdzie kostka będzie wyglądać jak przed kontuzją. A moment na pewno nie był za fajny, bo chyba żaden sportowiec nie chce być kontuzjowany. Byłem w szoku, że do tej pory tak omijały mnie kontuzje. Nie było za przyjemnie, ale już ten okres za mną – przyznał Fornal.

źródło: inf. prasowa, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved