Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Fornal: Czas pokaże, czy będziemy postrachem ligi

Tomasz Fornal: Czas pokaże, czy będziemy postrachem ligi

fot. archiwum

Jak na razie świetnie w I lidze radzi sobie SMS PZPS Spała, który nie zaznał goryczy porażki. – I liga jest dla nas idealnym miejscem na zbieranie doświadczenia i poszerzanie zakresu siatkarskich umiejętności, bo gramy w niej z dużo starszymi i bardziej ogranymi zawodnikami – mówi mistrz świata i Europy kadetów, Tomasz Fornal.

Po dwóch kolejkach zmagań w I lidze SMS PZPS Spała jest w gronie trzech drużyn, które w obu dotychczasowych meczach nie straciły ani jednego punktu. Jednak w miniony weekend podopiecznym Sebastiana Pawlika wysoko poprzeczkę zawiesił KPS Siedlce. – Nie ma łatwych meczów w I lidze. Do każdego trzeba podchodzić z zaangażowaniem i pełnym skupieniem. Zarówno my, jak i drużyna z Siedlec zagraliśmy dobre spotkanie. Zazwyczaj przy wyrównanym poziomie zespołów o zwycięstwie decydują pojedyncze piłki – skomentował Tomasz Fornal. – Wygraliśmy, bo byliśmy bardziej zgrani, trenując ze sobą już od dawna. Ale także nasza dobra zagrywka i skuteczna postawa w ataku przyczyniły się do wygrania tego pojedynku – dodał przyjmujący ekipy ze Spały.

Za reprezentacją Polski kadetów bardzo udany sezon, w którym sięgnęła po mistrzostwo Europy i świata, nie zaznając w obu turniejach ani jednej porażki. Dobrą passę kontynuuje w I lidze, podążając siłą rozpędu sukcesów reprezentacyjnych. – Coś w tym jest, ale poprzedni sezon w I lidze był również bardzo udany w naszym wykonaniu, a wtedy jeszcze niczego nie osiągnęliśmy w reprezentacji kadetów – powiedział Fornal. Mimo że młodzi adepci siatkówki nie mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek po mistrzostwach świata, to cieszą się, że mają możliwość gry na zapleczu PlusLigi. – Już nie mogłem doczekać się, kiedy rozpocznie się sezon, bo zawsze bardzo dobrze grało nam się w I lidze. Sprawialiśmy w niej dużo niespodzianek – zaznaczył mistrz świata kadetów. – I liga jest dla nas idealnym miejscem na zbieranie doświadczenia i poszerzanie zakresu siatkarskich umiejętności, bo gramy w niej z dużo starszymi i bardziej ogranymi zawodnikami, którzy prezentują bardzo wysoki poziom – dodał młody przyjmujący.Już w minionym sezonie SMS awansował do play-off. Tym razem również ambicją młodych zawodników jest osiągnięcie tego celu, choć nie spoczywa na nich żadna presja związana z osiągnięciem konkretnego wyniku. – Presji nie ma, bo naszym głównym celem jest rozwijanie naszych umiejętności. Dlatego do każdego meczu podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Czas pokaże, czy będziemy postrachem ligi – uśmiechnął się Fornal, który w najbliższą sobotę wraz z kolegami o kolejne punkty powalczy w Nysie ze Stalą AZS PWSZ. – Z każdego meczu wyciągamy wnioski. W następnych spotkaniach staramy się poprawiać elementy, które źle robimy. W sobotę przekonamy się, czy nadal zostaniemy niepokonani – zakończył przyjmujący SMS-u.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-10-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved