Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Tomasz Fornal: Chcemy wygrać ten turniej

Tomasz Fornal: Chcemy wygrać ten turniej

fot. archiwum

– Inne drużyny będą pamiętały, że wygraliśmy mistrzostwa świata i Europy kadetów, ale kategoria juniorów znacznie różni się od kadetów. Traktujemy ją jak coś nowego, ale będziemy starali się osiągnąć w niej jak najwięcej – powiedział Tomasz Fornal przed początkiem kwalifikacji do mistrzostw Europy juniorów.

Miniony rok był bardzo udany dla polskich kadetów, którzy bez porażki przeszli przez czempionat globu oraz Starego Kontynentu. Jednak tamte sukcesy są już historią, a przed podopiecznymi Sebastiana Pawlika kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będą kwalifikacje do mistrzostw Europy juniorów. – Na pewno inne drużyny będą pamiętały, że wygraliśmy mistrzostwa świata i Europy kadetów, ale kategoria juniorów znacznie różni się od kadetów. Traktujemy ją jak coś nowego, ale będziemy starali się osiągnąć w niej jak najwięcej – powiedział Tomasz Fornal, jeden z filarów młodzieżowych reprezentacji Polski.

Już dziś biało-czerwoni rozegrają pierwszy pojedynek II rundy kwalifikacji, w którym zmierzą się z rówieśnikami z Danii. Teoretycznie Skandynawowie nie powinni napsuć im dużo krwi, a mecz z nimi może być dobrym przetarciem przed kolejnymi spotkaniami. – Z pewnością zawsze lepiej pierwszy mecz w nowej hali zagrać z niżej notowanym przeciwnikiem, ale my bardzo chcielibyśmy wygrać ten turniej kwalifikacyjny i zapewnić sobie awans z pierwszego miejsca w grupie – podkreślił przyjmujący, który nie zamierza lekceważyć ani Duńczyków, ani kolejnego przeciwnika, którym będą Węgrzy. – Każdy rywal w kategorii juniorów będzie groźny. Na pewno damy z siebie wszystko w każdym meczu – dodał zawodnik.Wydaje się jednak, że kluczowy będzie ostatni pojedynek z gospodarzami turnieju Niemcami, który najprawdopodobniej wyłoni zwycięzcę zawodów, co automatycznie przełoży się na awans do mistrzostw Europy. Druga i być może trzecia drużyna trafią jeszcze do III rundy eliminacji, w której wybrane zostaną zespoły, które uzupełnią stawkę finalistów. – Tak naprawdę nie widziałem jeszcze Niemców w akcji. Siatkówka jest nieobliczalna, ale jeśli my zagramy dobre spotkanie, to nie powinniśmy mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa – ocenił ubiegłoroczny mistrz świata.

Podopiecznych trenera Pawlika czeka gorący okres, bowiem tuż po powrocie z kwalifikacji rozegrają mecze play-off I ligi z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Niewykluczone, że w ciągu kilku dni będą musieli rozegrać kolejne trzy mecze. – Jesteśmy jeszcze młodzi, więc sił nam na pewno wystarczy. Chcielibyśmy wygrać I ligę i zapisać się na kartach historii – zakończył Fornal.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved