Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Tomas Rousseaux zawodnikiem GKS-u Katowice

Tomas Rousseaux zawodnikiem GKS-u Katowice

fot. Klaudia Piwowarczyk

Przyjmujący reprezentacji Belgii Tomas Rousseaux w przyszłym sezonie PlusLigi będzie występował w GKS-ie Katowice. W zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn i był wyróżniającą się postacią zespołu

Tomas Rousseaux to postać w Polsce już doskonale znana. 24-letni Belg w zakończonym niedawno sezonie reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn i był wyróżniającą się postacią zespołu. W 37 rozegranych spotkaniach zdobył 412 punktów, w tym 27 zagrywką i 39 blokiem. Jego doskonała postawa przyczyniła się do zajęcia przez olsztyński zespół czwartego miejsca w sezonie 2017/18. Tomas Rousseaux swoją karierę rozpoczynał w belgijskim Knack Roeselare, a przed przyjściem do Olsztyna reprezentował jeszcze barwy włoskiego Vero Volley Monza i niemieckiego VfB Friedrichshafen. Na swoim koncie ma trzy mistrzostwa oraz jeden Puchar Belgii, a także wicemistrzostwo i Puchar Niemiec.Tomas Rousseaux to także filar reprezentacji Belgii, z którą w 2017 roku podczas mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce zajął czwarte miejsce. Siatkówka jest obecna w jego rodzinie od zawsze. Ojciec Emile jest szkoleniowcem drużyny z Roeselare, a jego starsza o trzy lata siostra Helene również jest siatkarką, która ma na swoim koncie m.in. występy w polskich klubach.

To dla nas kluczowe wzmocnienie, bo potrzebowaliśmy zawodnika tej klasy na pozycję przyjmującego. Tomas swoją postawą w zakończonym sezonie potwierdził, że jest wyróżniającym się siatkarzem o wysokich umiejętnościach technicznych. Cieszymy się, że dołącza do naszego zespołu – powiedział Dariusz Łyczko, dyrektor sekcji siatkówki GKS-u Katowice.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: siatkowka.gkskatowice.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved