Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tomas Rousseaux: Jesteśmy mile zaskoczeni naszą postawą

Tomas Rousseaux: Jesteśmy mile zaskoczeni naszą postawą

fot. Aleksandra Twardowska

W bardzo dobrym stylu zakończyli zmagania Belgowie w grupie D. Pokonali kolejno Francję, Turcję, a w ostatnim spotkaniu Holandię i tym samym zajęli pierwsze miejsce w grupie. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągniętych przez nas wyników. Nie spodziewaliśmy się takiej postawy w tym turnieju – powiedział Tomas Rousseaux.

Z czego wynikała wasza niepewna gra w dwóch pierwszych partiach meczu przeciwko Holandii?Tomas Rousseaux:W dwóch pierwszych setach meczu zagraliśmy zbyt ospale, potem włożyliśmy w nasze poczynania więcej energii i agresji i przyniosło to bardzo dobry skutek. Nasi rywale mylili się, my wymuszaliśmy na nich presję i efekty tego było widać po końcowym wyniku. Stawka tego meczu nas nie sparaliżowała, wiedzieliśmy, że zwycięstwo zagwarantuje nam pierwsze miejsce w grupie i dążyliśmy do tego. Widać, że ciężka praca, którą wykonujemy na treningach wspólnie z Vitalem Heynenem, przynosi teraz wymierne efekty. Ciągle się rozwijamy, zbieramy nowe doświadczenia i idziemy do przodu, a to jest dobry krok ku temu, że w przyszłości będziemy grali jeszcze lepiej.

Gra w bloku oraz w polu zagrywki były waszymi atutami. Czy zadecydowały one o waszej wygranej, co możesz powiedzieć o swojej grze w tym meczu?

Zagraliśmy bardzo dobrze w tych elementach, to były nasze mocne strony. Zarówno blok, jak i zagrywka okazały się być tymi elementami w tym meczu, które przechyliły szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Jeśli chodzi o ocenę mojej gry przez mnie samego, to trudno jest mnie samemu ją ocenić (siatkarz grający na pozycji przyjmującego zdobył 7 punktów w ataku, trzy w bloku i jeden w zagrywce i obok Simona van de Voorde był najskuteczniejszym graczem Belgów – przyp. red.). Dla nas jako zespołu liczy się wynik końcowy, a ten był korzystny. Tylko w pierwszym secie obawialiśmy się Holandii, zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to drużyna o dużych możliwościach i potrafi zagrać dobrze.

Czy spodziewaliście się takiego rozstrzygnięcia w grupie po rozgrywkach grupowych? Czy te dwa dni przerwy pomogą wam się zregenerować?

Cieszy nas bardzo zajęcie pierwszego miejsca w naszej grupie, przed rozpoczęciem mistrzostw taki wynik bralibyśmy w ciemno. Wiadomo, że w nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca czekają nas dwa dni odpoczynku. W naszym przypadku jest to bardzo ważne, ponieważ wiele energii i wysiłku kosztował nas mecz przeciwko bardzo dobrze grającej Turcji oraz Francji. Do meczu ćwierćfinałowego przygotujemy się jak najlepiej, mam nadzieję, że nie jest to nasze ostatnie słowo podczas tych mistrzostw.

Z którą reprezentacją chcielibyście zagrać w ćwierćfinale tych mistrzostw?

Prawdopodobnie zagramy z Włochami w ćwierćfinale w Katowicach, ale czy tak będzie, to się jeszcze okaże. Zdajemy sobie sprawę, że reprezentacja Włoch jest wymagającym rywalem i potrafi się w trudnych chwilach zmobilizować. Z drugiej strony jest to rywal w naszym zasięgu, ale czy faktycznie z nim zagramy, to się dopiero okaże po meczach barażowych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved