Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tine Urnaut: Zostawiliśmy mnóstwo serca w każdej akcji

Tine Urnaut: Zostawiliśmy mnóstwo serca w każdej akcji

fot. Katarzyna Antczak

Słowenia pokonała Polskę 3:1 w meczu półfinałowym mistrzostw Europy siatkarzy. Jednym z głównych czynników do zwycięstwa naszych rywali było zatrzymanie Wilfredo Leona. – Dobrych graczy trudno jest zatrzymać. Trzeba ich ograniczyć – powiedział Tine Urnaut, kapitan reprezentacji Słowenii.

Jednym z atutów słoweńskich siatkarzy w meczu półfinałowym była niesamowita publiczność. – Zagraliśmy całkiem nieźle. Cieszę się, że przy takiej publiczności! Zgadzam się, że gra przy takiej widowni jest niesamowita. Zostawiliśmy mnóstwo serca w każdej akcji – mówił po spotkaniu Tine Urnaut. Słoweńcy cierpliwie przyjmowali zagrywki Leona i czekali na ataki biało-czerwonych. – Każdy wie, że Leon jest jednym z najlepszych na świecie. Pytano mnie wiele razy, jak go zatrzymać. Dobrych zawodników trudno jest zatrzymać, trzeba ich nieco ograniczyć. My to zrobiliśmy. Podbiliśmy kilka jego ataków, wyprowadziliśmy kontrataki i dzięki temu wygraliśmy – dodał Urnaut.Publiczność pokazała nam, że możemy wygrać z mistrzami świata. Tak było przeciwko Bułgarii, Rosji, a teraz Polsce – dodał atakujący Słowenii Mitja Gasparini. Po czwartkowym triumfie nad Polakami zachwycone są słoweńskie media. Wszystkie z nich podkreślają niesamowitą siatkarską jakość i energię, jaką gospodarze spotkania zaprezentowali w starciu z mistrzami świata. Słoweńcy celują w złoto, po tym jak udało im się pokonać kolejno Rosjan oraz Polaków.

„Fenomenalna gra, olbrzymia energia, magiczny wieczór. Słoweński huragan, który wywiał mistrzów świata. Bajka z epilogiem w Paryżu” – czytamy na portalu Rtvslo.si. „Paryżu, nadchodzimy! Słowenia nie bała się faworyzowanych rywali, prezentując się podobnie jak w ćwierćfinale przeciwko Rosjanom. Polska nie zagra w finale mistrzostw Europy mimo „zakupu” Wilfredo Leona” –  to z kolei RTV SLO.

Na portalu Delo.si przeczytamy zaś o zwycięstwie Słoweńców z „aroganckimi” Polakami. Portal ten odnosi się do słów finalistów mistrzostw Europy, którzy chwilę po znakomitej wygranej, podkreślali dużą pewność siebie, jaka biła od polskich zawodników. – Cieszę się, że pokonaliśmy Polaków. Są przekonani, że są lepsi od nas, ale myślę, że w końcu pokazaliśmy im, kto rządzi – powiedział słoweński libero, Jani Kovacić.

„Na trybunach nie wystarczyło miejsc dla wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć półfinał. Ostatni pakiet ponad 2500 biletów, który został wystawiony na sprzedaż, rozszedł się dokładnie w 118 sekund” – czytamy na Delo.si w związku ze znakomitą atmosferą na trybunach w Lublanie.

źródło: Polsat Sport, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved