Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Tine Urnaut: DHL Modena zagrał na kosmicznym poziomie

Tine Urnaut: DHL Modena zagrał na kosmicznym poziomie

fot. Katarzyna Antczak

W finałowym starciu Coppa Italia DHL Modena nie dał żadnych szans ekipie Diatec Trentino, wygrywając w finale 3:0 i pozwalając rywalom na zdobycie zaledwie 54 małych punktów. Ostatni set to już całkowita deklasacja, bo obrońcy Pucharu Włoch triumfowali 25:13. – Nie mieli słabych punktów – powiedział Strefie Siatkówki o rywalach Tine Urnaut.

Z pewnością nie takiego widowiska spodziewali się kibicie, którzy licznie zjawili się w Mediolanum Forum, gdzie rozgrywano tegoroczne finały Coppa Italia. Po półfinałowym meczu, w którym Diatec Trentino wygrał z Cucine Lube Banca Marche Civitanova 3:2, można było przypuszczać, że finał to będzie siatkarskie widowisko na najwyższym poziomie. Tymczasem DHL Modena całkowicie zdominował wydarzenia na boisku. – Myślę, że po sobotnim, niezwykle zaciętym półfinale mogliśmy mieć nadzieję, że powalczymy z DHL. Ale szybko się okazało, że nic z tego nie wyjdzie, bo Modena zagrała fantastyczne spotkanie – mówił Tine Urnaut.W każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła DHL Modena był lepszy. Triumfatorzy pucharu największą szkodę ekipie Diatec Trentino wyrządzili zagrywką. Choć bezpośrednich punktów z zagrywki zdobyli tylko 5, to jednak mocno utrudniali pracę przyjmującym z Trydentu. – Rywale wywierali ogromną presję zagrywką, więc mieliśmy ogromne problemy z przyjęciem. Poza tym utrzymywali wysoką skuteczność zarówno w ataku, jak i w kontrze – analizował przyjmujący.

Podopieczni Radostina Stojczewa w żaden sposób nie byli w stanie znaleźć argumentów, by zatrzymać DHL Modena. – My już nie zagrywaliśmy tak dobrze, jak w półfinale i stąd się zaczęły nasze problemy. Z kolei przeciwnicy mecz rozpoczęli na bardzo wysokim poziomie, uzyskali kilkupunktowe prowadzenie już na początku i to w zasadzie wystarczyło. Ten wysoki poziom utrzymywali przez cały mecz, nie mieli słabych punktów. Trzeba przyznać, że zagrali kosmiczne spotkanie i należą im się za to wielkie gratulacje – chwalił Słoweniec.

Diatec Trentino zostało całkowicie znokautowane w finałowym starciu, przegrywając do 19, 22 i 13. Można było odnieść wrażenie, że w finale gra tak naprawdę jedna drużyna. – No cóż, grały dwie, ale wygrała tylko jedna, która była zdecydowanie lepsza od nas. We wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła rywale nas przewyższali – skomentował Tine Urnaut. Problemem dla ekipy mistrza Włoch była także zbyt duża liczba pomyłek. – Popełniliśmy faktycznie dużo błędów, ale one wynikały z tego, że ekipa z Modeny nas naciskała. Dlatego my musieliśmy ryzykować w zagrywce, żeby odrzucić rywali od siatki. W przeciwnym razie nie mielibyśmy argumentów, żeby ich zatrzymać. Niestety, akurat w tym meczu ryzyko się nie opłaciło – dodał zawodnik.

Słoweniec nie mógł wyjść z podziwu co do gry, którą zaprezentował DHL Modena. – Rywale przez dwa dni tego turnieju pokazali świetną siatkówkę, w niedzielę zagrali na jeszcze lepszym poziomie. My musimy powrócić do treningów, żeby poprawić swoją grę i obronić mistrzowski tytuł – zakończył Tine Urnaut.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved