Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tina Grudina: Tylko piątka z nas była już wcześniej na mistrzostwach

Tina Grudina: Tylko piątka z nas była już wcześniej na mistrzostwach

Słowenia wreszcie miała okazję zmierzyć się z przeciwnikiem w swoim zasięgu. Podopieczne Alessandro Chiappiniego w pierwszym rozgrywanym w niedzielę meczu 3:0 pokonały Portugalię. Włoski szkoleniowiec zdecydował się postawić na więcej doświadczenia i Sarę Najdić na rozegraniu. Bardzo dobrze Słowenia zaprezentowała się zwłaszcza w systemie blok-obrona. Za to jedną z odpowiedzialnych siatkarek była środkowa Tina Grudina.

Bardzo cieszy nas pierwsza wygrana. Wydaje mi się także, że oprócz dobrej pracy w systemie blok-obrona byłyśmy w ataku znacznie bardziej agresywne. Cieszy mnie ten dzień przerwy, ponieważ będziemy mieć okazję popracować nad pewnymi rzeczami, które jeszcze nie do końca wyglądają tak jak powinny. Potem będziemy to oczywiście mogły pokazać w dniu meczowym – mówiła środkowa.

Słowenki dzisiaj mają dzień przerwy, a jutro wieczorem zmierzą się z Włoszkami – Ten dzień przerwy jest faktycznie trochę dziwny, ale z drugiej strony ja nie wiem czy możemy mówić o przerwie. Nie będzie czasu, żeby odpocząć, bo mamy w planach dwa treningi i analizę wideo – wyjaśniła. – Nie ma się co oszukiwać. Przeciwko Włoszkom raczej nie mamy żadnych szans. One potrafią grać na nieosiągalnym dla nas poziomie i mają znacznie więcej doświadczenia niż my. Nie znam jeszcze zespołu z Ukrainy, ale na logikę mamy przeciwko nim znacznie więcej szans niż przeciwko Włoszkom. Zwłaszcza jeśli zagramy co najmniej tak jak z Portugalią – dodała.

Na powiększeniu ilości zespołów biorących udział w czempionacie europy skorzystała między innymi właśnie Słowenia. – Jesteśmy młodym zespołem. Tylko piątka z nas była już wcześniej na mistrzostwach. To działa trochę na naszą niekorzyść, bo stres związany z występami na takim poziomie jest w nas w każdym meczu i wychodząc na boisko za każdym razem musimy nad nim zapanować. Cieszy nas to, że na ME gra więcej zespołów ponieważ są pewne sytuacje których możesz się nauczyć dopiero w warunkach meczowych, a dzięki temu, że tu jesteśmy możemy się ich nauczyć.

Alessandro Chiappini w nowy sezonie ligowym poprowadzi DPD Legionovię Legionowo. Włoski szkoleniowiec sprawia wrażeniezaskakująco spokojnego. – W trakcie treningów trener Chiappini nie krzyczy prawie wcale. Sama byłam zaskoczona tym, jaki to jest cierpliwy człowiek. Chce zrobić wszystko, żeby nie dokładać nam więcej stresu niż ten, który czujemy w związku ze spotkaniami na takim poziomie – zdradziła Tina Grudina.