Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Tijana Bosković: Wyjdziemy z tego silniejsi

Tijana Bosković: Wyjdziemy z tego silniejsi

fot. Łukasz Krzywański

– Wiem, że za wszystkimi medalami i sukcesem kryje się ciężka praca i jestem świadoma, że jeśli dalej będę tak pracować, nadejdą kolejne sukcesy. Chodzi o skupienie, wytrwałość, zaangażowanie i samodyscyplinę – powiedziała Tijana Bosković, atakująca reprezentacji Serbii.

Jestem dumna ze swoich osiągnięć i pod tym względem nie jestem skromna. Wiem, że mam wiele rzeczy, którymi mogę się pochwalić, ale myślę, że mam szczęście grać w reprezentacji Serbii – jednej z najlepszych drużyn na świecie. Mam zaszczyt współpracować z najlepszymi siatkarkami i ekspertami oraz uczyć się od wielu wzorów do naśladowania – przyznała Tijana Bosković. Dwudziestotrzyletnia atakująca ma już na swoim koncie medale mistrzostw Europy, świata a cztery lata temu w Rio de Janeiro wraz z reprezentacją swojego kraju sięgnęła po srebro igrzysk olimpijskich. – Jestem pewna, że igrzyska będą bardzo interesujące i pełne wyzwań. Kiedy wspominam Rio 2016 nie mogę doczekać się gry w Japonii. Jestem rozczarowana z powodu przełożenia turnieju, ale będziemy miały więcej czasu na przygotowania. Najważniejszą rzeczą jest być zdrowym, wyjdziemy z tego silniejsi – podkreśliła.Mimo młodego wieku atakująca ma na swoim koncie bardzo wiele nagród indywidualnych zarówno dla najlepszej atakującej jak i MVP. Bosković ma na swoim koncie również tytuł najlepszej siatkarki 2017 roku. – Żadnej nagrody indywidualnej nie można porównać do medalu, który zdobyłyśmy wszystkie razem – powiedziała. – Oczywiście jest mi miło, zwłaszcza gdy zdobędzie się złoty medal. Nagroda MVP to dla mnie idealne zwieńczenie, daje mi świetną motywację – dodała.

Siatkarka mimo tak wielu tytułów wciąż podkreśla, że nadal ma rezerwy. – Przede mną wciąż wiele czasu i nie mogę powiedzieć, że jestem teraz kompletną siatkarką. Jasne, mam o wiele więcej doświadczenia niż wtedy, gdy pierwszy raz pojawiłam się na arenie międzynarodowej, ale myślę, że nawet za pięć lat będę mogła dalej się doskonalić – zaznaczyła. – Wiem, że za wszystkimi medalami i sukcesem kryje się ciężka praca i jestem świadoma, że jeśli dalej będę tak pracować, nadejdą kolejne sukcesy. Chodzi o skupienie, wytrwałość, zaangażowanie i samodyscyplinę. Jestem samokrytyczna i po meczu zawsze wiem, czy zagrałam dobrze, czy nie i zawsze zdaję sobie sprawę z tego, że mogę prezentować się lepiej – wyjaśniła.

Od 2015 roku siatkarka reprezentuje barwy Eczacibasi Stambuł. Liga turecka, podobnie jak inne została przerwana. Włodarze klubu pozwolili siatkarce wrócić do swojego kraju i przebyć kwarantannę w domu. – Szczerze mówiąc jest to o wiele łatwiejsze, niż się spodziewałam. Mam dużo wolnego czasu, więcej niż kiedykolwiek w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Staram się jak najlepiej wykorzystywać moje dni tutaj. Mój ojciec i siostra są ze mną, więc jest o wiele więcej zabawy, ponieważ jesteśmy razem – opowiedziała o swojej obecnej sytuacji.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved