Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Tijana Bosković MVP mistrzostw Europy siatkarek

Tijana Bosković MVP mistrzostw Europy siatkarek

Serbki po efektownym finale obroniły tytuł mistrzyń Europy. Drugie miejsce zajęły reprezentantki Turcji, zaś podium uzupełniły Włoszki. Na czwartym miejscu uplasowały się Polki. MVP turnieju wybrana została atakująca reprezentacji Serbii – Tijana Bosković. Podobne wyróżnienie siatkarka odebrała dwa lata temu. Wyjątkowo podczas ceremonii nie wyróżniono najlepszych zawodniczek na poszczególnych pozycjach.

W niedzielę w Ankarze rozegrane zostały mecze o medale mistrzostw Europy siatkarek. W rywalizacji o brązowy medal Polki nie zdołały urwać nawet seta Włoszkom. Znacznie ciekawszy był finał. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, nie brakowało walki a zwyciężczynie wyłonił dopiero tie-break. W nim po walce na styku po złoto sięgnęły Serbki, pozostawiając w pokonanym polu gospodynie – Turczynki. Tym samym podopieczne trenera Zorana Terzicia obroniły tytuł, który zdobyły dwa lata temu.

Podczas ceremonii medalowej wyróżniona została najlepsza zawodniczka turnieju. Tytuł MVP przypadł Tijanie Bosković. Siatkarka była trzecią najlepiej punktującą zawodniczką (142 punkty) po Paoli Egonu (196) i Malwinie Smarzek-Godek (168). Serbska atakująca jest bardzo utytułowaną siatkarką. Ma na swoim koncie kilka medali mistrzostw Serbii i Turcji. Siatkarka zdobywała również medale w europejskich pucharach. Wraz z reprezentacją swojego kraju zdobyła trzy medale mistrzostw Europy (dwa złote i jeden brązowy), srebro igrzysk olimpijskich, mistrzostwo świata oraz była na podium Grand Prix i Pucharu Świata. Bosković wielokrotnie odbierała nagrody dla najlepszej atakującej i MVP turniejów. W 2017 i 2018 roku atakującą uznano najlepszą siatkarką w Europie. Tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw Europy także odebrała po raz drugi z rzędu.