Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Tietiuchin zastąpi Władimira Aleknę?

Tietiuchin zastąpi Władimira Aleknę?

fot. Klaudia Piwowarczyk

W ostatnim czasie sporo się mówi na temat zatrudnienia nowego szkoleniowca męskiej reprezentacji Rosji w siatkówce. Po odejściu Władimira Alekny jednym z kandydatów jest Siergiej Tietiuchin. Jego kandydaturę poparli już Olieg Moliboga, Giennadij Szypulin, a teraz także Wiaczesław Zajcew.

Po igrzyskach olimpijskich w Rio, na których reprezentacja Rosji zajęła czwarte miejsce, trener Władimir Alekno podał się do dymisji. Nowym trenerem może zostać najbardziej doświadczony rosyjski siatkarz, Siergiej Tietiuchin. W tym roku skończył 41 lat, a do jego sukcesów reprezentacyjnych można zaliczyć m.in. złoty medal olimpijski z Londynu czy Puchar Świata 2011. W kadrze narodowej gra od 1996 roku. Jego aktualnym klubem jest Biełogorje Biełgorod, z którym wygrał Ligę Mistrzów 2014.Według prezydenta Rosyjskiej Federacji Siatkówki Stanisława Szewczenki mamy wielu chętnych na tę posadę. Jest propozycja, że to może być obcokrajowiec. Myślę, że to błędna opcja – stwierdził Wiaczesław Zajcew.

Już raz to powiedziałem – obcokrajowiec jest zainteresowany wyłącznie kontraktem. Jeden z kandydatów, który jest godny prowadzenia reprezentacji Rosji, to Siergiej Tietiuchin. On jest legendą rosyjskiej siatkówki i to byłaby dla niego idealna praca. Wszyscy pomożemy mu na nowo zbudować drużynę – powiedział były reprezentant ZSRR na oficjalnej stronie Biełogorje Biełgorod.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved