Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Thomas Koelewijn: Zabrakło nam szczęścia w czwartym secie

Thomas Koelewijn: Zabrakło nam szczęścia w czwartym secie

Holendrzy pomimo porażki z wyżej notowaną Francją mogą być zadowoleni ze swojej postawy. Do pełni szczęścia zabrakło im zaledwie jednego punktu. – Żal straconej szansy, z drugiej strony możemy być zadowoleni ze swojej postawy – powiedział Thomas Koelewijn.

Po gładko przegranym pierwszym secie Holendrzy nie załamali się i stawili czoła wyżej notowanemu rywalom, choć musieli odrabiać straty szczególnie w drugim secie. – Zagraliśmy z pełną determinacją, nie przestraszyliśmy się naszego rywala, choć zdawaliśmy sobie sprawę, że jest to rywal z górnej półki. Nie mieliśmy nic do stracenia i to w tym meczu się opłaciło. Byliśmy równorzędnym rywalem dla Francji, zagraliśmy bez żadnych skrupułów i to przyniosło wymierne efekty w postaci wygranego drugiego i trzeciego seta. Zabrakło nam naprawdę niewiele, zwycięstwo postawiłoby nas w komfortowej sytuacji przed meczem z Belgią – powiedział siatkarz.

Porażka z Francja 2:3 mocno skomplikowała sytuację Holendrów. – Przed rozpoczęciem spotkania wynik 2:3 bralibyśmy w ciemno. Patrząc na przebieg meczu, to mogliśmy zgarnąć pełną pulę i mogliśmy cieszyć się wygraną, bardzo żałujemy, że takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. W reprezentacji Francji grają bardziej doświadczeni zawodnicy i to oni w głównej mierze zadecydowali o wygranej tej reprezentacji – stwierdził zawodnik. Holendrzy podobnie jak Turcy prowadzili w czwartej odsłonie spotkania 24:22 i podobnie jak Turcy przegrali. – Nie wiem, naprawdę nie wiem, co stało się w tej części meczu, zwycięstwo mieliśmy na wyciągnięcie ręki, szkoda tego meczu, ale taka jest siatkówka i z tym trzeba się pogodzić. Jestem zadowolony ze swojej dyspozycji (zawodnik w całym spotkaniu zdobył 18 punktów – przyp. red.) i całej reprezentacji, wykonaliśmy ciężką pracę na treningach i to teraz przynosi efekty. Nasz ostatni mecz w grupie z Belgią będzie dla nas grą o wszystko. Doceniamy klasę naszych rywali, ale my nie mamy nic do stracenia, od samego początku spotkania będziemy starali się grać najlepiej – ocenił szanse swojej reprezentacji Thomas Koelewijn.

Kibice Holandii w żywiołowy sposób dopingowali swoją reprezentację, byli siódmym graczem swojej kadry. – Dziękuję im, bardzo nam pomogli w tym spotkaniu, wynik nie był wprawdzie taki, jakby oni oczekiwali od nas, swoją postawą w tym spotkaniu pokazaliśmy i udowodniliśmy, że żaden rywal nie jest dla nas straszny. Lubię grać w Polsce, ponieważ jest tutaj żywiołowa publiczność, wcześniej gdy grałem w AZS-ie Olsztyn, też tak było, Polacy kochają siatkówkę i za każdym razem, gdy przyjeżdżam do waszego kraju, wiem, że będzie bardzo dobra atmosfera – zakończył grający na pozycji środkowego zawodnik.