Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thomas Koelewijn: Musimy popracować nad asekuracją w ataku

Thomas Koelewijn: Musimy popracować nad asekuracją w ataku

fot. plusliga.pl

Indykpol AZS Olsztyn w ostatnich dwóch spotkaniach musiał przełknąć gorycz porażki. Olsztynianie kolejno przegrali z Jastrzębskim Węglem 2:3 oraz Cuprum Lubin 0:3. – Nie mieliśmy dobrego przyjęcia, dlatego wiele wysokich piłek szło właśnie do nich – tak podsumował grę w obu meczach środkowy olsztyńskiej ekipy Thomas Koelewijn.

Po trzech kolejkach rozgrywek PlusLigi drużyna prowadzona przez Andreę Gardiniego zajmuje ósmą pozycję, mając na swoim koncie cztery punkty. Wśród przyczyn takiej sytuacji zawodnik olsztyńskiego zespołu wskazuje zbyt dużą ilość błędów własnych, popełnionych w dwóch ostatnich spotkaniach. – Oba spotkania niczym nie różniły się od siebie. W meczu z Jastrzębskim Węglem popełniliśmy zbyt dużo błędów na zagrywce. Gdy oddajemy „za darmo” 25 punktów, to nie mamy prawa wygrać całego spotkania. W meczu z Cuprum Lubin nie daliśmy szansy naszemu przeciwnikowi, aby również się pomylił. Nasza gra była zwariowana – przyznał Thomas Koelewijn. – Nie mieliśmy dobrego przyjęcia, dlatego wiele wysokich piłek szło właśnie do nich. Pomimo że nasi przeciwnicy szybko rozpracowali nasze zagrania, to wiele ataków wyrzucaliśmy również poza plac gry. Nad tym wciąż musimy pracować – dodał holenderski zawodnik.

W najbliższej rundzie spotkań Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się z AZS-em Politechniką Warszawską. Według Thomasa Koelewijna kluczem do sukcesu będzie bez wątpienia dobra gra w obronie. – Musimy popracować nad asekuracją w ataku. Było wiele sytuacji, gdy nasi atakujący nabijali piłkę na blok, a nikt z nas nie był jest w stanie jej podbić. Sezon jednak jest dość długi i myślę, że czas będzie działał na naszą korzyść. Sam trenuję z zespołem dopiero dwa tygodnie, więc nie wszystkie zagrania wychodzą nam tak, jak byśmy tego chcieli – powiedział Holender, który coraz lepiej czuje się w Polsce i samym Olsztynie. Pomaga mu w tym w szczególności obecność Bramena van den Driesa, z którym szybko znalazł wspólny język. – Bardzo często przebywam z Bramem van den Driesem, ponieważ mówi on w tym samym języku co ja. Jest to dla mnie spore ułatwienie, zwłaszcza że po raz pierwszy gram w Polsce. Staram się również spędzać dużo czasu poza treningami z resztą drużyny – kończy Koelewijn.Więcej w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved