Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Thomas Edgar: Wszystko w naszych rękach

Thomas Edgar: Wszystko w naszych rękach

fot. FIVB

Reprezentacja Australii w czterech setach pokonała Chiny i wciąż liczy się w walce o awans do igrzysk olimpijskich. – To był bardzo ważny mecz dla nas w kontekście całego turnieju, nasze olimpijskie marzenia są wciąż realne, wszystko w naszych rękach – ocenił po meczu Thomas Edgar.

Roberto Santilli po meczu nie ukrywał radości i przyznał, że z punktu widzenia mentalnego był to trudny pojedynek. – Bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Podczas tego turnieju presja jest duża i to jest powód, dlaczego nie zobaczyliśmy w sobotę dobrego widowiska. Właśnie z powodu tej presji popełnialiśmy dużo błędów na początku. Po zmianach w składzie Chiny grały dobrze – ocenił szkoleniowiec reprezentacji Australii. Thomas Edgar z kolei przyznał, że nie grało mu się łatwo, chociaż zdobył w całym meczu 33 punkty. – To był bardzo ważny mecz dla nas w kontekście całego turnieju, nasze olimpijskie marzenia są wciąż realne, wszystko w naszych rękach. Nasze mecze z Chińczykami zawsze są zacięte. Chińczycy dobrze mnie znają, ponieważ grałem tu w ostatnim sezonie i mieli plan na zatrzymanie mnie. To był trudny mecz, ale cieszymy się z rezultatu – powiedział kapitan reprezentacji Australii.

Trener Xie Guochen nie ukrywał po meczu dużego zdenerwowania. – To był bardzo ważny mecz dla Chin, ale nie graliśmy dobrze. Byliśmy w sobotę pod wielką presją. Byliśmy przytłoczeni przez mocny atak rywali, którzy wydaje się mieli więcej chęci na awans olimpijski niż my – nie ukrywał szkoleniowiec reprezentacji Chin. – Nasi przeciwnicy bardzo dobrze grali w bloku, nie mogliśmy atakować tak, jak chcieliśmy. Ich atakujący z kolei uderzali mocno, co uniemożliwiło nam wyprowadzanie kontrataków. Chcieliśmy wygrać, ale to było niemożliwe – dodał kapitan Jiao Shuai.źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved