Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Thibault Rossard: Nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu spotkania

Thibault Rossard: Nie spodziewaliśmy się takiego przebiegu spotkania

fot. Aleksandra Twardowska

Francuzi po raz drugi podczas mistrzostw Europy w katowickim Spodku rozczarowali. Niemal rzutem na taśmę wyrwali zwycięstwo w meczu z Holandią. Z dobrej strony pokazał się Thibault Rossard, który wszedł na zmianę w trzecim secie i zagrał od początku czwartego i piątego. – Był to dla nas trudny pojedynek, jesteśmy zadowoleni tylko z wyniku, nie spodziewałem się, że ten mecz może zakończyć się takim wynikiem, cała drużyna liczyła na łatwe zwycięstwo, byliśmy w dużej opresji – powiedział reprezentant Francji.

Ekipa znad Sekwany bardzo dobrze rozpoczęła zmagania w meczu przeciwko Holendrom, w pierwszym secie prowadziła sześcioma punktami, w drugim ponownie prowadziła pięcioma punktami i wówczas wtedy została uśpiona czujność podopiecznych trenera Laurenta Tillie. – Nasza gra nie wyglądała zbyt dobrze, po łatwo wygranym pierwszym secie oraz prowadzeniu w drugim 10:5 straciliśmy swój rytm gry, spadła nasza koncentracja, myśleliśmy, że mecz ułoży się po naszej myśli. Nasi rywale Holendrzy zerwali się do ataków i dzięki temu wygrali drugą i trzecią partię spotkania – powiedział reprezentant Francji.Holendrzy zagrali bez żadnych skrupułów i obaw w stosunku do wyżej notowanych rywali. – Graliśmy niepewnie, nasi rywale nas blokowali (w całym spotkaniu zdobyli 13 punktów, podczas gdy Francuzi 5 – przyp. red.), nasza gra była zbyt czytelna, Holendrzy punktowali w akcjach sytuacyjnych, przez co w nasze poczynania wkradła się nerwowość – stwierdził siatkarz. Ewentualna porażka w meczu z Holandią mocno skomplikowałaby sytuację mistrzów Europy z 2015 roku, wówczas mecz z Turcją byłby spotkaniem o przysłowiowe „życie”. – Zdawaliśmy sobie sprawę, że nasz ostatni mecz w grupie z Turcją będzie meczem o wszystko. Po tym zwycięstwie jesteśmy trochę spokojniejsi, choć nie do końca. Straciliśmy punkty w meczu z Belgią, straciliśmy jeden punkt w spotkaniu z Holandią. Prawdopodobnie będziemy musieli rozgrywać mecz barażowy o prawo gry w ćwierćfinale. Te wyniki nie są dla nas zadowalające, mam nadzieję, że w kolejnych meczach pokażemy na co nas stać – ocenił grę reprezentacji Francji Thibault Rossard.

Sam zawodnik w znaczny sposób przyczynił się do wygrania spotkania przez swoją reprezentację, w końcowej fazie piątego seta popisał się dwoma asami serwisowymi, w dwóch setach zdobył 13 punktów. – Chciałem wykorzystać szansę, jaką dostałem od trenera i mam nadzieję, że tak się stało. Mobilizowaliśmy się wzajemnie, choć nasza sytuacja w czwartym secie była ciężka, przegrywaliśmy 22:24. Ostatecznie to nam przypadło zwycięstwo, co nas bardzo podbudowało i mam nadzieję, że będzie to krok ku lepszemu. W tym czwartym secie postawiliśmy wszystko na jedną kartę, chwała całej drużynie za wolę walki i zaangażowanie – podsumował mecz z Holandią grający na co dzień w Resovii gracz. Ostatni mecz grupowy trójkolorowi rozegrają z Turcją. – Turcja potrafi dobrze grać w siatkówkę, czego przykładem był jej mecz przeciwko Belgom. To spotkanie na pewno nie będzie należało do łatwych, musimy dobrze przygotować się do tego meczu, aby nie doszło do takich sytuacji, jak miało to miejsce w meczu przeciwko Holandii i Belgii. Musimy być w pełni skoncentrowani i nie może być mowy o żadnym przestoju w naszej grze – zakończył grający na pozycji przyjmującego zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved