Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Thibault Rossard: Nasza mentalność trochę się zmieniła

Thibault Rossard: Nasza mentalność trochę się zmieniła

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Francji zakończyła swój udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera na trzecim miejscu. Trójkolorowi ulegli Rosji oraz Polsce, pokonując tylko kadrę Kanady. – Wszystko idzie zgodnie z planem naszych przygotowań. Nadal jesteśmy zmęczeni i nie jesteśmy w stu procentach gotowi fizycznie. Pomimo tego w turnieju byliśmy w stanie wykonać kilka interesujących rzeczy, więc pozostaje nam tylko pracować – powiedział w rozmowie ze Strefą Siatkówki przyjmujący francuskiej drużyny, Thibault Rossard.

Patrząc z perspektywy całego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, czy reprezentacja Francji jest na tym etapie przygotowań, na którym pana zdaniem powinna być?Thibault Rossard: Myślę, że tak. Wszystko idzie zgodnie z planem naszych przygotowań. Nadal jesteśmy zmęczeni i nie jesteśmy w stu procentach gotowi fizycznie. Pomimo tego w turnieju byliśmy w stanie wykonać kilka interesujących rzeczy, więc pozostaje nam tylko pracować i myślę, że na przestrzeni kilku następnych dni nasza forma fizyczna będzie rosła i będziemy w zdecydowanie lepszej dyspozycji w mistrzostwach świata.

Przeważnie w takich turniejach, które są jednym z etapów przygotowania drużyny do docelowej imprezy, gra poprawia się z każdym meczem.

– Ciężko mi ocenić, czy ostatni mecz był najlepszym w naszym wykonaniu, bo w każdym ze spotkań trener dokonywał wielu zmian. Tylko nie na pozycji atakującego, bo Stephen Boyer zmaga się z urazem, ale oprócz tego zmienialiśmy praktycznie wszystkich zawodników. Nie jest łatwo wejść w mecz po dwóch setach spędzonych w kwadracie dla rezerwowych, a trzeba również wziąć pod uwagę, że trzy pojedynki na przestrzeni trzech dni również nie należą do najłatwiejszych zadań. W każdym z meczów było kilka elementów, które dobrze funkcjonowały, ale sporo było również tych złych. Chociażby fakt, że przegraliśmy każdego pierwszego seta w tych trzech spotkaniach i dodatkowo graliśmy w tych partiach bardzo źle. Musimy nad tym pracować, żeby zaczynać kolejne mecze już od premierowej odsłony.

Jednak po każdym z tych pierwszych przegranych setów wasza reakcja była dobra, bo wygrywaliście następne partie.

– Chociaż tyle… Nadal jednak nie możemy sobie na takie sety pozwalać, bo w mistrzostwach świata takie partie nie będą wybaczane.

Z tego co wiem, to przed mistrzostwami świata czekają was jeszcze mecze sparingowe z Serbią. Wtedy chcecie być już w tej optymalnej formie?

– Co prawda nie znam dokładnej daty tych meczów kontrolnych, ale to będzie już ostatni etap naszych przygotowań do tego najważniejszego turnieju. Powinniśmy więc być już prawie w najwyższej formie, bo mam nadzieję, że ta najwyższa przyjdzie właśnie na mistrzostwa świata. Liczę na to, że zagramy te mecze z Serbami na dobrym poziomie, bo to pozwoli nam złapać pewność siebie i odpowiednie „czucie” przed mistrzostwami świata.

Można śmiało powiedzieć, że celujecie w medal mistrzostw świata?

– Tak. Chcemy pokazać się z lepszej strony niż w poprzednim sezonie.

W poprzednim sezonie mistrzostwa Europy kompletnie wam nie wyszły…

– Zdecydowanie nie. Mieliśmy złe momenty w tamtym turnieju, każdy z nas był bardzo zawiedziony tamtym wynikiem, ale byliśmy również zmęczeni, bo graliśmy przez cały sezon reprezentacyjny i moim zdaniem nie byliśmy w stu procentach gotowi na to, żeby podjąć walkę w mistrzostwach Europy. Myślę, że nasza mentalność trochę się zmieniła i lepiej pracujemy w trakcie przygotowań do mistrzostw świata, podchodzimy do tego poważniej i te przygotowania są również bardziej zbilansowane, więc myślę, że będziemy grać na lepszym poziomie niż w mistrzostwach Europy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved