Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thibault Rossard: Jak najszybciej zapomnieć o porażce z Biełogorie

Thibault Rossard: Jak najszybciej zapomnieć o porażce z Biełogorie

fot. Sylwia Lis-Dubiel

W niedzielę Asseco Resovia Rzeszów zagra na wyjeździe z Onico Warszawa. To będzie dla obu drużyn ważny mecz. –  Mamy za sobą serię meczów rozgrywanych praktycznie co trzy dni, więc czujemy też zmęczenie i trudno nam grać stabilnie. Jestem jednak optymistą i liczę na to, że w Warszawie pokażemy się z dobrej strony, tym bardziej że punkty są nam bardzo potrzebne – mówi przed tym spotkaniem  Thibault Rossard.

Mieliście swoje szanse w dwóch pierwszych setach wtorkowego meczu rewanżowego Pucharu CEV z Biełogorie Biełgorod, ale ich nie wykorzystaliście. Rywal był jednak za mocny?Thibault Rossard: – O tych przegranych końcówkach zadecydowały zagrywka i blok przeciwników. W kluczowych momentach mieliśmy problemy z przyjęciem, musieliśmy atakować na wysokiej piłce, a tam już czekał na nas blok rywali, przez który ciężko było nam się przebić. Walczyliśmy jednak jak mogliśmy. Rosjanie spisywali się też dobrze w obronie, bo nawet jak udało nam się przejść ich blok, to zwykle zajmowali dobre pozycje w defensywie i podbijali nam dużo piłek. Trzeba im oddać, że zrobili swoje, bo mimo że postawiliśmy im wymagające warunki w tych pierwszych dwóch setach, to i tak wygrali decydujące akcje i zapewnili sobie awans. Być może gdybyśmy się spisali lepiej w kilku elementach, a zwłaszcza w przyjęciu zagrywki i w ataku, to może ugralibyśmy coś więcej. Wygląda jednak na to, że Biełogorie Biełgorod było od nas mocniejszym zespołem.

To było dla was dobre przetarcie przed niedzielnym bardzo ważnym meczem ligowym w Warszawie?

– Nie nazwałbym tego sprawdzianem naszej formy, bo przegraliśmy 0-3. Owszem, mierzyliśmy się z zespołem, który jest troszeczkę na wyższym poziomie niż my, ale toczyliśmy z nim wyrównaną walkę i jeśli zagralibyśmy trochę lepiej, to wynik też mógł być lepszy. Myślę jednak, że to spotkanie nie ma żadnego przełożenia na PlusLigę. Puchar CEV, to są zupełnie inne rozgrywki i inne zespoły. Trzeba jak najszybciej zapomnieć o porażce z Biełogorie i skupić się już wyłącznie na PlusLidze, zwłaszcza że przed nami bardzo ciężki mecz wyjazdowy.

W zespole z Warszawy ma pan kilku znajomych z Francji. ONICO spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze i wyraźnie pokonało was w pierwszej rundzie w Rzeszowie.

– Najlepsze relacje mam oczywiście z rozgrywającym rywali, bo Antoine Brizard jest praktycznie w moim wieku i świetnie odnalazł się w PlusLidze. Widać, że Warszawa ma dobrze poukładany zespół, w którym panuje bardzo fajna atmosfera i to jest jej duża siła.

W poprzedniej kolejce ONICO przegrało w Jastrzębiu-Zdroju i na pewno warszawianie będą mocno zmotywowani, żeby wrócić na zwycięską drogę.

Myślę, że dużej motywacji nie zabrakłoby im nawet wtedy, gdyby wygrali w Jastrzębiu-Zdroju, zwłaszcza że zagrają z nami przed własną publicznością. Widać, że to jest drużyna, która gra z dużą odwagą i agresją na boisku. Ma za sobą niesamowitą serię zwycięstw, która mocno ją podbudowała. Ta jej seria w pewnym momencie się zakończyła, ale wciąż jest to bardzo groźny i wymagający zespół. Dla obydwu drużyn będzie to bardzo ważny mecz pod kątem sytuacji w tabeli i każdy punkt może okazać się niezwykle istotny.

Patrząc na ostatnie mecze Asseco Resovii w Gdańsku, Olsztynie i Radomiu, kibice z Rzeszowa mogą mieć spore obawy o waszą postawę w spotkaniach wyjazdowych.

– Akurat we wszystkich tych meczach naszym problemem było to, że w trudnych momentach, kiedy straciliśmy kilka punktów z rzędu i wynik zrobił się niekorzystny dla nas, szybko straciliśmy pewność siebie i nie byliśmy w stanie odwrócić tej sytuacji. Mamy za sobą serię meczów rozgrywanych praktycznie co trzy dni, więc czujemy też zmęczenie i trudno nam grać stabilnie. Jestem jednak optymistą i liczę na to, że w Warszawie pokażemy się z dobrej strony, tym bardziej że punkty są nam bardzo potrzebne.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved