Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Thibault Rossard: Musimy wywrzeć na nich presję serwisem

Thibault Rossard: Musimy wywrzeć na nich presję serwisem

fot. Katarzyna Antczak

Myślę, że musimy wywrzeć na nich presję naszym serwisem od początku spotkania, jeśli to nam się uda, będzie to nasza największa broń przeciwko rywalom – mówi przed meczem Pucharu CEV z francuskim GFC Ajaccio Thibault Rossard. – Na pewno ich głównym atutem jest atmosfera wewnątrz zespołu, a także to, że są dobrze zbilansowaną ekipą – dodał Rossard. 

14 lutego o godz. 18:00 w hali Podpromie drużyna Asseco Resovii Rzeszów podejmować będzie zespół GFC Ajaccio VB w ramach rozgrywek Pucharu CEV. Ekipy stoczą walkę o awans do półfinału rozgrywek. Asseco Resovia Rzeszów do rywalizacji w Pucharze CEV przystępuje po bardzo ważnym zwycięstwie z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie 3:0, które po 20. kolejkach PlusLigi dało podopiecznym trenera Andrzeja Kowala 4. miejsce w ligowej tabeli. – Tak, na pewno to zwycięstwo było dla nas niezwykle ważne. Wygrana po ciężkim meczu jest jeszcze cenniejsza, mimo że wynik 3:0 może mylić. Każde zwycięstwo daje nam większą pewność siebie i sprawia, że jesteśmy bardziej regularni w swoich zagraniach – skomentował Thibault Rossard.W środowy wieczór rzeszowianie podejmować będą GFC Ajaccio w ramach Pucharu CEV. – W ubiegłym sezonie osobiście oglądałem kilka spotkań GFC Ajaccio, teraz nie śledzę już tak dokładnie rozgrywek francuskiej ligi. Drużyna z Ajaccio jest na pewno złożona z mocnych charakterów, które nigdy nie odpuszczają i zawsze walczą do końca, zostawiając wszystkie siły na parkiecie. Dodatkowo klub jest dobrze zorganizowany i od kilku lat bardzo szybko się rozwija. W ubiegłych latach regularnie meldowali się w fazie play-off ligi francuskiej i dwukrotnie zdobyli Puchar Francji – ocenił środowych rywali francuski zawodnik.

Wśród zawodników grających w ekipie z Korsyki znajdują się jeden z najlepszych libero ostatnich lat, Jean-François Exiga, atakujący reprezentacji Francji Ludovic Castrad czy dobrze znany polskiej publiczności, Jose Luis Gonzalez.Ciężko jednoznacznie wskazać najlepszego zawodnika w ekipie z Ajaccio. Na pewno ich głównym atutem jest atmosfera wewnątrz zespołu, a także to, że są dobrze zbilansowaną ekipą – dodał Rossard. Co zatem będzie kluczem do zwycięstwa z francuskim zespołem? – Myślę, że musimy wywrzeć na nich presję naszym serwisem od początku spotkania, jeśli to nam się uda, będzie to nasza największa broń przeciwko rywalom – zakończył Thibault Rossard.

źródło: assecoresovia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved