Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thibault Rossard: Mecz mógł się podobać

Thibault Rossard: Mecz mógł się podobać

fot. Sylwia Lis-Dubiel

3:1 Jastrzębski Węgiel wygrał z Asseco Resovią Rzeszów w meczu 10. kolejki PlusLigi siatkarzy. – Jesteśmy w bardzo trudnym położeniu w ligowej tabeli, zresztą ten stan trwa już od dłuższego czasu, ale walczymy do końca i zobaczymy, co nam to na koniec przyniesie o spotkaniu i sytuacji swojego zespołu mówił Thibault Rossard.

Po dobrym występie podczas Klubowych Mistrzostw Świata, zakończonym czwartym miejscem, wydawać się mogło, że gorsze chwile są już za siatkarzami Asseco Resovii Rzeszów. Rzeszowianie przed rozpoczęciem sobotniej rywalizacji zajmowali odległe 13. miejsce w ligowej tabeli. Jastrzębianie, z którymi przyszło zmierzyć się drużynie trenera Cretu, byli sklasyfikowani w czołówce zestawienia (na 3. miejscu). Spotkanie w Jastrzębiu-Zdroju przyniosło sporo emocji, finalnie siatkarze z Podkarpacia ugrali tylko jedną partię. – Ten mecz stał na dobrym poziomie, zapewne mógł się podobać kibicom. Oba zespoły zaprezentowały dobrą grę, ale niestety my – w odróżnieniu od jastrzębian – w pewnym momencie straciliśmy stabilność w przyjęciu. Jesteśmy w bardzo trudnym położeniu w ligowej tabeli, zresztą ten stan trwa już od dłuższego czasu, ale walczymy do końca i zobaczymy, co nam to na koniec przyniesie. Dzisiaj kluczowym momentem meczu był początek trzeciego seta, w którym prowadziliśmy 10:5, byliśmy podbudowani wygraną we wcześniejszej partii, a mimo to zatraciliśmy swój rytm gry, zwłaszcza w zagrywce i ostatecznie przegraliśmy seta i całe spotkanie – mówił po meczu Thibault Rossard.Mecz Jastrzębskiego Węgla z Asseco Resovią Rzeszów było również francuskim pojedynkiem pomiędzy będącym liderem rzeszowskiej ekipy Rossardem, a jednym z pewniejszych punktów ekipy Ferdinando de Giorgiego – Julienem Lyneelem. Satysfakcji z rozstrzygnięcia spotkania na korzyść ekipy ze Śląska nie krył Lyneel. – Jestem szczęśliwy, że dziś wygrałem „wewnętrzny”, francuski pojedynek z moim kolegą Thibault Rossardem, ale i jego zespołem Asseco Resovią Rzeszów. Mam ogromny szacunek dla tego klubu, jak i dla Thibault, który na tym etapie sezonu jest najważniejszą postacią w tej drużynie. Cieszę się zarówno z mojej postawy, jak i całej naszej drużyny. Bardzo fajnie mi się dzisiaj grało, tym bardziej że czułem wsparcie ze strony moich rodziców i brata, którzy dopingowali mnie z trybun hali. Miło było ich dziś gościć tutaj – podkreślił siatkarz Jastrzębskiego Węgla.

Wygrana pozwoliła podopiecznym Ferdinando de Giorgiego poprawić swoją pozycję w ligowej tabli, jastrzębianie awansowali na 3. miejsce. Asseco Resovia Rzeszów wciąż walczy o ucieczkę ze strefy spadkowej. Gorsze noty od rzeszowian, przy jednym rozegranym spotkaniu mniej, mają siatkarze MKS-u Będzin.

źródło: inf. własna, jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved