Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thibault Rossard: Każdy mecz jest dla nas ważny

Thibault Rossard: Każdy mecz jest dla nas ważny

– Myślę, że podeszliśmy poważnie do tego spotkania, wyszliśmy na boisko w pełni skoncentrowani i tak też graliśmy – mówił po wygranej z AZS-em Częstochowa Thibault Rossard. – Zagrywaliśmy dobrze i dzięki temu wywarliśmy dużą presję na przyjęciu zespołu z Częstochowy. To stawiało go w trudnych sytuacjach i często nie pozwalało skutecznie rozegrać akcji. Myślę, że to był klucz do zwycięstwa – dodał zawodnik Asseco Resovii.

W minioną sobotę wygraliście bardzo trudny i zarazem istotny w kontekście walki o play-off mecz z Indykpolem AZS Olsztyn. Co było najważniejsze w odniesieniu tego zwycięstwa?Thibault Rossard:Nie zaczęliśmy dobrze i w efekcie przegrywaliśmy już 0:2. Nie poddaliśmy się jednak i udało nam się wrócić do gry. W efekcie wygraliśmy w tie-breaku. Najważniejsze więc było to, że podnieśliśmy się po tych dwóch przegranych partiach i wciąż wierzyliśmy, że możemy zwyciężyć.

Po 26. kolejkach zgromadziliście 60 punktów, co daje wam obecnie drugie miejsce w tabeli PlusLigi. Jak oceniasz ten rezultat?

Myślę, że to jest naprawdę dobra pozycja. W czołówce jest jednak duży ścisk, więc nie mogą nam się więcej przydarzać błędy w meczach, w których jesteśmy faworytami i powinniśmy je wygrywać. Przed pojedynkiem z ZAKSĄ mamy jeszcze trzy spotkania i powinniśmy je wygrywać za trzy punkty, by być pewnym udziału w play-off.

Teraz czeka was spotkanie z BBTS-em Bielsko-Biała. Nie da się ukryć, że jesteście zdecydowanym faworytem tego pojedynku. Co może być sposobem na bezproblemowe wygranie z bielszczanami i zdobycie cennych trzech punktów?

Myślę, że podobnie jak w meczu z Częstochową musimy potraktować to spotkanie całkowicie poważnie, być odpowiednio zmotywowani, by grać dobrze i wywrzeć na nich presję. Każdy mecz jest ważny dla nas i każdy z nich chcemy wygrać, by nie skomplikować sobie sytuacji w tabeli i mieć pewny awans do czwórki, która zagra w play-off.

W następną środę zmierzycie się z Azimutem Modena w pierwszej rundzie play-off Ligi Mistrzów. Co myślisz o tym przeciwniku?

To jest bardzo mocny rywal. To on jest faworytem tego spotkania, ponieważ ukończył swoją grupę na pierwszym miejscu. To będzie bardzo trudny mecz do wygrania. Myślę jednak, że mamy szansę.

Jak oceniasz poziom PlusLigi w tym sezonie?

Myślę, że jest naprawdę dobrze. Czasem oczywiście widać różnicę poziomów między zespołami, jak na przykład w tym spotkaniu z Częstochową. Niemniej jednak wciąż jest wiele naprawdę trudnych spotkań i mocnych przeciwników. Czasem nie graliśmy dobrze i w efekcie przegrywaliśmy nawet te spotkania, których faworytami byliśmy, więc poziom jest wysoki.

Więcej w serwisie pzps.pl

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved