Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Thibault Rossard: Graliśmy zbyt nerwowo

Thibault Rossard: Graliśmy zbyt nerwowo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Asseco Resovia Rzeszów po trzech rozegranych kolejkach w PlusLidze ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt i trzy porażki. Nikt z zawodników ani sztabu szkoleniowego nie spodziewał się tak słabego początku sezonu. –  Każdy z nas próbował coś robić i walczył, ale graliśmy zbyt nerwowo i to nie była gra na miarę naszego potencjału. Moim zdaniem przydałaby nam się gra na większej swobodzie, tak żeby widać też było radość i przyjemność z tej gry – powiedział Thibault Rossard,

Wydawało się, że w meczu na mecz będziecie grali coraz lepiej, a tymczasem jest coraz gorzej zarówno jeśli chodzi o grę, jak i o wyniki.Thibault Rossard: – Nie wiem, co się z nami dzieje. Na pewno w meczu z GKS-em Katowice ciążyła na nas duża presja, bo wiedzieliśmy, że musimy wygrać to spotkanie. Ta presja niestety nam nie pomogła. Nie chodzi mi tylko o presję ze strony kibiców, bo to normalne, że fani na Podpromiu zawsze oczekują od nas zwycięstw i mają duże ambicje, ale mam na myśli presję, jaką sami na siebie narzuciliśmy. Musimy lepiej wytrzymywać ciśnienie i radzić sobie z tymi obciążeniami. Nie pozostaje nam nic innego, jak ciężka praca i trening, żeby grać równiej i skuteczniej. Na razie tracimy mnóstwo okazji do zdobycia punktów. Nawet jak już mamy w miarę dobrą zagrywkę, to nie kończymy kontry. Sporo do życzenia zostawia nasza gra w obronie i w bloku, bo wpada nam bardzo dużo piłek, które powinniśmy jeszcze wyciągnąć i wykorzystać na swoją stronę. Brakuje nam również lepszej zagrywki, bo stać nas na lepszą grę w tym elemencie. Nie wiem, co mogę jeszcze powiedzieć po takim meczu.

Nie zaczął pan spotkania z GKS-em Katowice w wyjściowym składzie, ale musiał wejść na boisko, bo sytuacja była już bardzo nieciekawa. Pewnie nie jest pan jeszcze w pełni sił.

– Nie jestem, zwłaszcza że ostatnio borykałem się też z chorobą i praktycznie nie trenowałem. Oczywiście po wejściu na boisko starałem się grać na maksimum możliwości. Zresztą każdy z nas próbował coś robić i walczył, ale graliśmy zbyt nerwowo i to nie była gra na miarę naszego potencjału. Nie wiem, co powinniśmy zrobić, ale moim zdaniem przydałaby nam się gra na większej swobodzie, tak żeby widać też było radość i przyjemność z tej gry.

To, że od początku sezonu gracie z dużą ilością zmian, nie jest dodatkowym utrudnieniem w wypracowaniu jakiejś stabilnej gry? Na treningach cały czas gracie w innym zestawieniu?

– Myślę, że akurat w meczu z GKS-em nie było u nas dużo zmian w trakcie spotkania. Właściwie poza moją zmianą i pojawieniem się Rafy Redwitza tych roszad w składzie nie było zbyt wiele. Na razie trochę problemów mają nasi libero, którzy nie do końca odnajdują się w tym systemie gry na dwóch libero. Niby mają podobną ilość gry, ale ciężko im złapać właściwy rytm gry i pewność siebie. Zdajemy sobie sprawę, że mamy szeroki zespół i każdy z zawodników, który wejdzie na boisko, może odmienić losy danego spotkania. Potrzebujemy też jednak w miarę stabilnej szóstki, która będzie ze sobą coraz lepiej funkcjonowała.

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved