Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Teodor Salparow: Nie uważam, że jesteśmy faworytem

Teodor Salparow: Nie uważam, że jesteśmy faworytem

fot. Klaudia Piwowarczyk

W meczu inaugurującym mistrzostwa Europy w Krakowie reprezentacja Rosji pewnie pokonała Bułgarię 3:0. Podopieczni Plamena Konstantinowa, mimo iż byli bliscy przełamania rywala, nie zdołali jednak odwrócić wyniku na swoją korzyść. – Mieliśmy swoje szanse w pierwszym i trzecim secie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Teraz możemy skupić się już wyłącznie na spotkaniu z reprezentacją Słowenii, bo będzie to bardzo ważny dla nas pojedynek – mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Teodor Salparow, libero reprezentacji Bułgarii.

Pierwszy mecz w mistrzostwach Europy i bardzo trudny rywal. Czy to spotkanie, mimo iż zakończone takim rezultatem, może okazać się jakoś wartościowym przed kolejnymi zmaganiami?Teodor Salparow:Myślę, że nie. Sama ta sytuacja, w której się po tym spotkaniu znaleźliśmy, nie jest złą. Mamy świadomość tego, że Rosja jest jedną z najlepszych drużyn na świecie, nie tylko w Europie. Ten zespół zasłużył na tę wygraną i wynik najlepiej to odzwierciedla. Mieliśmy swoje szanse w pierwszym i trzecim secie, ale ich nie wykorzystaliśmy. Teraz możemy skupić się już wyłącznie na spotkaniu z reprezentacją Słowenii, bo będzie to bardzo ważny dla nas pojedynek. Mecz z Rosją to już historia.

Rywal chyba sprostał waszym oczekiwaniom, jeśli spojrzymy na wynik.

Zazwyczaj te mecze z Rosjanami tak się niestety kończą. Najczęściej ten rezultat to 3:0 czy 3:1. Z tą drużyną ciężko jest walczyć w tie-breakach, bo to niezwykle wymagający przeciwnik. Szczególnie da się to zauważyć w dwugodzinnych pojedynkach, gdzie widać przewagę fizyczną tej ekipy.

Zarówno wasza reprezentacja, jak i kadra Rosji jest stawiana w roli faworytów tej grupy. Może pan nazwać to swego rodzaju minifinałem?

Nie sądzę. Mamy na tym turnieju wiele silnych zespołów, jak Francja, Polska, Serbia, Włochy. Nie uważam, że jesteśmy jednym z faworytów do złota na tych mistrzostwach. Jednak jeśli dostaniemy swoje szanse, mądrze je wykorzystamy i dobrze zagramy, to będziemy mogli cieszyć się z jakiegoś medalu czy chociażby z awansu do najlepszej czwórki mistrzostw.  

Macie jako drużyna jakieś swoje minimum na ten turniej?

Nie. Myślimy z meczu na mecz i koncentrujemy się na każdym spotkaniu z osobna. Chcemy do każdego wyjść tak, aby pokazać się od jak najlepszej strony i zagrać najlepiej, jak potrafimy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved