Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Teodor Salparow: Nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte

Teodor Salparow: Nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte

fot. Katarzyna Antczak

– Był to ważny mecz dla naszej pozycji w grupie D, ale mamy jeszcze do rozegrania trzy i nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte – powiedział po porażce z Irańczykami libero reprezentacji Bułgarii, Teodor Salparow.

Dobrze w mistrzostwach świata spisują się Irańczycy, którzy po dwóch rozegranych meczach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa. W czwartek w ważnym spotkaniu 3:1 pokonali współgospodarzy turnieju, czyli Bułgarów. – Jesteśmy zadowoleni z gry, choć rywale też zagrali dobrze. Chciałbym podziękować moim zawodnikom za cierpliwość w grze oraz za zwycięstwo z bardzo dobrze przygotowanym i doświadczonym zespołem, jakim jest Bułgaria. We wszystkich setach staraliśmy się kontrolować grę, ale presja ze strony kibiców prawdopodobnie była przyczyną porażki w trzecim secie – skomentował Igor Kolaković, szkoleniowiec reprezentacji Iranu.Było to bardzo ważne zwycięstwo dla siatkarzy znad Zatoki Perskiej, bowiem nadal są oni niepokonani i mają szansę na pierwsze miejsce w grupie D. – To był dla nas trudny mecz. Cieszę się z wyniku oraz z naszego dobrego wejścia w turniej. W meczu z Bułgarią kibice sprawili, że atmosfera była niesamowita – krótko skwitował przyjmujący Iranu, Milad Ebadipour.  

Mniej powodów do radości mieli Bułgarzy, którym nie udało się odrzucić rywali od siatki, przez co Mir Saied Marouflakrani miał sporo możliwości, by zaprezentować pełnię swoich możliwości na rozegraniu. – Przede wszystkim nie zagrywaliśmy dobrze. Straciliśmy wiele punktów z powodu błędów w polu serwisowym. Za to rywale mieli bardzo stabilne przyjęcie, a ich rozgrywający pokazał naprawdę dobrą grę, a my po błędach, które popełniliśmy na początku, nie potrafiliśmy już wrócić do dobrej gry – ocenił Plamen Konstantinow, który zwrócił uwagę, że Bułgarzy muszą walczyć nie tylko z rywalami, ale także radzić sobie z presją związaną z oczekiwaniami kibiców. – Mój zespół był zdenerwowany z powodu oczekiwań, jakie spoczywają na nas jako na gospodarzu turnieju oraz oczekiwań i nadziei na dobry wynik ze strony kibiców – dodał szkoleniowiec reprezentacji Bułgarii.

Współgospodarze turnieju nie ukrywali, że w czwartek przeciwnicy zaprezentowali lepszą siatkówkę i zasłużenie wygrali. – Irańczycy zagrali zdecydowanie lepiej niż my. Ich rozgrywający wykonał świetną robotę i sprawił, że wszyscy zawodnicy czuli się komfortowo na boisku, a my nie mogliśmy ich zablokować. Wiedzieliśmy, że musimy zaatakować rywali zagrywką, ale nie udało nam się tego uczynić – powiedział Teodor Salparow, który nie ukrywał, że porażka z Persami mocno skomplikowała sytuację współgospodarzy turnieju. – Był to ważny mecz dla naszej pozycji w grupie D, ale mamy jeszcze do rozegrania trzy mecze i nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte – zakończył libero reprezentacji Bułgarii.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved