Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > Co z tegoroczną Ligą Narodów? FIVB bierze pod uwagę różne warianty

Co z tegoroczną Ligą Narodów? FIVB bierze pod uwagę różne warianty

fot. FIVB

Jedyną imprezą, która pozostaje jeszcze w kalendarzu siatkarskich kadr narodowych na rok 2020, jest Liga Narodów. Jak donosi Gian Luca Pasini, dziennikarz „La Gazetta dello Sport” rozgrywki mają zostać odwołane, a FIVB ogłosi to pod koniec kwietnia. Wtedy najprawdopodbniej polscy siatkarze i siatkarki pozostaną bez sezonu reprezentacyjnego – donosi serwis sport.pl. Wiemy jednak, że FIVB rozpatruje również scenariusz z rozegraniem w tym sezonie okrojonej Ligi Narodów.

Rozgrywki, które wielu trenerów i zawodników nazywa niepotrzebnymi początkowo miały być początkiem zmagań reprezentacji siatkarzy i siatkarek. W połowie marca FIVB poinformowało jednak o ich przeniesieniu ze względu na epidemię koronawirusa na czas po planowanych na przełom lipca i sierpnia igrzyskach olimpijskich w Tokio.– Jeśli sytuacja pod względem epidemii będzie „czysta” i w sierpniu czy wrześniu będzie można znów grać, to wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie. Chcemy ratować sport. To jest zajęcie dla tysięcy ludzi. Według badań siatkówka pod względem zaangażowania osób jest czwarta na świecie. Ludzi uprawiających siatkówkę zawodowo i amatorsko jest prawie 800 milionów – mówi na łamach portalu sport.tvp.pl Mirosław Przedpełski, obecnie zasiadający w zarządzie światowej federacji.

Rezygnację z gry w Lidze Narodów do FIVB zgłosili już Włosi. – Rozmawiałem z Włochami. To bardzo trudny moment dla Italii, jednak wszystko może się jeszcze zmienić. Niewykluczone, że ludzie będą chcieli się otrząsnąć z traumy i zespół weźmie udział w zmaganiach. Na razie robią wszystko, by ratować siatkówkę i kluby. Reprezentacja nie może przecież bez nich funkcjonować – to system naczyń połączonych – twierdzi Przedpełski dodając, że żadna inna federacja nie przesłała podobnych informacji.

Przeniesienie igrzysk olimpijskich w Tokio na 2021 rok sprawiło, że sezon pozostał bez głównej imprezy najwyższej rangi. Mistrzostwa Europy odbędą się za rok, a mistrzostwa świata za dwa lata. Dziennikarz Gian Luca Pasini poinformował, że taki obrót spraw przyspieszy decyzję FIVB o odwołaniu Ligi Narodów. Ogłoszenie ma nastąpić w końcówce kwietnia. Epidemia koronawirusa może zatem kompletnie wywrócić światem siatkówki. Zawodnicy i zawodniczki zostaliby bez gry w klubach lub kadrach przez około siedem miesięcy, o czym w zeszłych latach nie mogło być mowy. Rzadko zdarzało się, żeby ktoś mógł sobie pozwolić na miesiąc przerwy. FIVB rozpatruje równocześnie koncepcję rozegrania Ligi Narodów w skróconej wersji, dla 12 lub nawet tylko ośmiu reprezentacji.

źródło: inf. własna, sport.pl, sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved