Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Taylor Sander nie zagra w Dinamie Moskwa w sezonie przedolimpijskim

Taylor Sander nie zagra w Dinamie Moskwa w sezonie przedolimpijskim

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Reprezentant Stanów Zjednoczonych, Taylor Sander nie zagra w Dinamie Moskwa w sezonie 2019/ 2020 ze względów zdrowotnych. Wkrótce siatkarz przejdzie trudną operację ramienia, po której będzie potrzebował czasu na regenerację i rehabilitację, aby przygotować się do igrzysk olimpijskich w 2020 roku.

Przypomnijmy, że Taylor Sander jest jednym z liderów reprezentacji Stanów Zjednoczonych, w której zdobył złote medale Pucharu Świata i Ligi Światowej, a także został brązowym medalistą Igrzysk Olimpijskich 2016. 27-letni gracz jest obecnym kapitanem drużyny amerykańskiej i brał udział w rozgrywkach Ligi Narodów w 2019 roku prezentując bardzo dobrą siatkówkę.Ze względu na swoje liczne osiągnięcia, zarówno na poziomie klubowym, jak i reprezentacji, zawodnik został wybrany, aby pomóc zespołowi Dinama w nadchodzącym sezonie. Oczekiwano, że zawodnik wzmocni drużynę i zaprezentuje fanom ze stolicy Rosji bardzo dobrą siatkówkę. Sam siatkarz dążył do tego aby tak się stało i zamierzał reprezentować barwy Dinama Moskwa w sezonie 2019/2020. W ramach przygotowań do kwalifikacji do igrzysk olimpijskich gracz doznał kontuzji ramienia. Siatkarz nie zagrał w swojej reprezentacji, a ta zdołała zakwalifikować się do igrzysk olimpijskich. Po kwalifikacjach, pomimo wysiłków lekarzy oraz miesięcznej rehabilitacji Taylor Sander zdecydował się na poważną operację, po tej operacji będzie musiał przejść długi okres rehabilitacji pod czujnym okiem amerykańskich specjalistów, co wyklucza grę w Dinamie Moskwa.

W Dinamie Moskwa zagrają między innymi: Jurij Beireżko, Stephen Maar, Sergiej Nikitin, Semen Dmitriew. W obecnej chwili moskiewski zespół przygotowuje się do nadchodzącego sezonu zgodnie z planem.

źródło: inf. własna, vcdynamo.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved