Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tarnowskie siatkarki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

Tarnowskie siatkarki rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu

fot. Anna Wojnowska

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęły siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Po tym jak w debiutanckim sezonie w pierwszej lidze tarnowianki zajęły piąte miejsce, wzrosły apetyty na lepszy rezultat.

W zespole, który w tym sezonie znów poprowadzi duet trenerski Michał Betleja – Michał Madejski, z ubiegłego sezonu pozostało siedem siatkarek. Niezwykle optymistyczne nastroje panują w klubie z Małopolski, w drużynie doszło do roszad kadrowych, nowe zawodniczki mają stanowić o sile Azotów.Rozgrywająca Paulina Bałdyga z dużym optymizmem spogląda na nowy skład tarnowskiej ekipy i liczy na dobry wynik. – Tarnów jest fajnym miastem, poza tym trener jest młody i ambitny i słyszałam o nim wiele dobrego. Mamy bardzo fajny zespół, ja osobiście stawiam na swój rozwój, przychodzę do Tarnowa z niedalekiej Muszyny. Małopolska przypadła mi do gustu, są tu fajne miejsca i wiele rzeczy mi się podoba. Osobiście uważam, że wycofanie się Muszynianki z rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet jest dużą stratą, ale tak to bywa, że kluby powstają i potem upadają. I liga w sezonie 2018/2019 będzie bardzo ciekawa i jednocześnie atrakcyjna, ponieważ wiele zawodniczek przenosi się właśnie z LSK do I ligi. Poziom I ligi na pewno będzie wysoki i uważam, że czołowe zespoły z tej ligi będą mogły nawiązać walkę z drużynami z LSK. Jesteśmy przygotowane na ciężkie treningi, wiadomo, że nigdzie nie jest łatwo, razem z Aleksandrą Mikołajewską stworzymy dobry duet rozgrywających. Uważam, że stać nas na wiele w nowym sezonie – powiedziała zawodniczka.

Warszawę na Tarnów zamieniła środkowa Magdalena Jurczyk. – Trenerzy zamierzają stworzyć bardzo ciekawą drużynę, która chce powalczyć o wysokie cele, liczę na to, że będę miała szanse rozwoju w tarnowskim klubie. Uważam, że możemy powalczyć o czołowe lokaty w tej lidze. Z Wisłą Warszawa nie udało mi się uzyskać najwyższych celów, przegrałyśmy w finale I ligi, było to ciekawe doświadczenie dla mnie, ale nadszedł czas na zmiany i wybrałam Tarnów. Pozycja środkowej jest bardzo ważna, ponieważ swoją grą i postawą na boisku muszę ułatwić grę skrzydłowym, mam bardzo dużo biegania. Liczę na to, że będzie duża konkurencja i rywalizacja. Ja z siebie dam wszystko i liczę na to, że zagram w pierwszej szóstce. Wiadomo, że okres przygotowawczy jest ciężkim okresem, chcemy być dobrze przygotowane do sezonu, aby w końcówce zdobyć 25 punkt – stwierdziła środkowa.

W podobnym tonie jak dwie nowe zawodniczki Azotów Tarnów wypowiedział się szkoleniowiec ekipy z Małopolski. – W pierwszym tygodniu naszych przygotowań wzajemnie się poznajemy, adaptujemy. Dopiero od 13 sierpnia przez pełne dwa tygodnie wejdziemy w odpowiedni okres treningowy. Te dwa tygodnie będą miały bardzo ważne znaczenie dla każdej z zawodniczek, w jaki sposób się przygotują i w jakiej predyspozycji będą w nowym sezonie. Wszystkie dziewczyny znają się z ligi i relacje między nimi są bardzo dobre. Przez to, że mamy dwie nowe rozgrywające, będziemy musieli od nowa zgrać zespół, liczę na to, że obie dadzą sobie radę. O jakie miejsca będziemy grać, to się jeszcze okaże, zobaczymy, jak inne drużyny się przygotują i jak się wzmocnią. Na pewno mamy gdzieś w głowach, aby zagrać jak najlepiej i aby pokonać wszystkich, jednak teraz głównym celem jest jak najlepsze przygotowanie do nowego sezonu. I liga będzie w nowym sezonie bardzo mocna i atrakcyjna, ponieważ wiele zawodniczek przeniosło się z LSK do I ligi – zakończył szkoleniowiec Azotów Tarnów Michał Betleja.

Kadra Grupy Azoty PWSZ Tarnów na sezon 2018/2019:
Libero: Aleksandra Kaczyńska
Atakujące: Sabina Podlasek, Joanna Sobczak
Przyjmujące: Paulina Głaz, Magdalena Szabó, Marcelina Gliniecka, Klaudia Grzelak
Środkowe: Maja Grodzka, Adrianna Sobczak,  Magdalena Jurczyk, Magdalena Pytel
Rozgrywające: Aleksandra Mikołajewska, Paulina Bałdyga
Trenerzy: Michał Betleja, Michał Madejski

Zobacz również:
Karuzela transferowa w I lidze kobiet

źródło: www.rdn.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved