Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Tarnowianki wracają do pracy

Tarnowianki wracają do pracy

fot. PWSZ Tarnów

Od 1 sierpnia do treningów wracają siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów. Drużynę w dalszym ciągu prowadził będzie Michał Betleja. W ostatnim czasie do zespołu dołączyły dwie młode zawodniczki, które będą zbierały siatkarskie szlify w I lidze.

Powoli I-ligowe drużyny wracają do pracy po wakacyjnej przerwie. Dla siatkarek Grupy Azoty PWSZ Tarnów wolne kończy się wraz z końcem lipca, bowiem od 1 sierpnia wracają do treningów w Tarnowie. Na początek przejdą testy fizyczne, a później zacznie się ciężka praca, by jak najlepiej przygotować się do kolejnych rozgrywek. I-ligowca w dalszym ciągu prowadził będzie Michał Betleja. Pomagał mu będzie po raz kolejny Michał Madejski. Do sztabu szkoleniowego dołączy jeszcze Przemysław Ryguła, który będzie odpowiedzialny za przygotowanie motoryczne.Przypomnijmy, że w międzysezonowej przerwie w zespole z Tarnowa zaszły bardzo duże zmiany kadrowe. Wystarczy wspomnieć, że kontrakty zostały przedłużone tylko z pięcioma zawodniczkami, które minione rozgrywki zakończyły na czwartym miejscu, w walce o podium ulegając MKS-owi Dąbrowa Górnicza. Są nimi: Magdalena Szabó (przyjmująca), Marcelina Gliniecka (przyjmująca), Aleksandra Kaczyńska (libero), Maja Grodzka (środkowa) oraz Sabina Podlasek (atakująca). Działacze Grupy Azoty PWSZ zdecydowali się na ściągnięcie posiłków z Ligi Siatkówki Kobiet. I tak do I-ligowca z E.Leclerc Radomki Radom trafiła Julita Molenda, a z Energi MKS Kalisz – Natalia Strózik.

Poza tym Marcin Betleja będzie miał do dyspozycji doświadczoną środkową, Jowitę Jaroszewicz, która w ostatnim sezonie reprezentowała Wisłę Warszawa. Duet rozgrywających stworzą za to Aleksandra Buczek (wcześniej 7R Solna Wieliczka) oraz młoda Katarzyna Tkaczyk (SMS Police). Nie zabrakło również miejsca dla innych perspektywicznych i młodych siatkarek. Do nich można zaliczyć środkową – Oliwię Wasiak, a także dwie juniorki z XXI liceum sportowego w Tarnowie – Katarzyna Dyrek oraz Agata Mazurek. Dwie ostatnie zawodniczki mają nabierać doświadczenia, trenując z bardziej doświadczonymi koleżankami.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved