Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Tamara Gałucha: Widzieliśmy, że piłka dotknęła bloku

Tamara Gałucha: Widzieliśmy, że piłka dotknęła bloku

fot. Łukasz Krzywański

– Wszyscy widzieliśmy, że piłka dotknęła bloku. Skoro pani sędzia nie była pewna, to mogła przecież powtórzyć akcję, gdyż w tamtym momencie zrobiłoby się 10:10 i wynik meczu dalej byłby otwarty, a tak nagle miała miejsce napięta sytuacja – powiedziała po meczu z Developresem SkyRes Rzeszów zawodniczka Banku Pocztowego Pałac Bydgoszcz, Tamara Gałucha.

Spotkanie Pałacu z Developresem dostarczyło wszystkim mieszankę emocji. Z jednej strony na parkiecie doszło do zaciętego pojedynku, natomiast kontrą dla rywalizacji były kontrowersyjne decyzje sędziego głównego, które negatywnie wpłynęły na wiele osób. Najbardziej sporna sytuacja miała miejsce w piątej odsłonie przy stanie 9:10. Wtedy to według wielu Ewelina Krzywicka wybiła piłkę po bloku. Główny arbiter stwierdził jednak inaczej, dzięki czemu rzeszowianki uzyskały dwa punkty przewagi, by następnie przypieczętować wygraną.Takie wydarzenia mocno wpłynęły na Piotra Matelę, który nie ukrywał rozczarowania rzekomymi błędami. – To był mecz jak każdy inny. Po prostu nie powinny mieć miejsca sytuacje, jakie zaszły na boisku. Nie chodzi o naszą grę. Owszem, możemy powiedzieć, że przegraliśmy trzeciego seta, mając go w garści. Zdarza się każdemu. Trudno, stało się, wychodzimy i walczymy. W czwartej partii wygrywamy, jest tie-break, gdzie walczymy punkt za punkt i niestety. Ja się nie zgadzam z takimi sytuacjami i trudno, żebym był spokojny, jeśli zespół wypruwa sobie żyły, wkłada całe serce w grę, a są popełniane takie błędy na słupku sędziowskim – powiedział trener bydgoszczanek. Ponadto Matela zwrócił uwagę na konieczność wprowadzenia systemu challenge do ligi. – W tym meczu było ewidentnie widać, że challenge jest potrzebny. Trener Micelli i osoby będące bardzo blisko boiska również mogą to potwierdzić. Wiadomo, że błędy będą się zdarzały, ale z drugiej strony czemu ktoś ma być przez to poszkodowany – ocenił sternik Pałacu. W podobnym tonie na ten temat wypowiedziała się również Tamara Gałucha. – Wszyscy widzieliśmy, że piłka dotknęła bloku. Skoro pani sędzia nie była pewna, to może przecież powtórzyć akcję, gdyż w tamtym momencie zrobiłoby się 10:10 i wynik meczu dalej byłby otwarty, a tak nagle miała miejsce napięta sytuacja. To znów jest wydarzenie sugerujące, by uruchomić w naszej lidze challenge, gdyż gdyby on był, również i sędziom byłoby łatwiej. Grałyśmy bowiem tie-breaka, gdzie szłyśmy „na noże”, a nagle zabrano nam prawidłowo zdobyty punkt – rzekła atakująca.

Pomijając kwestie sporne, wyżej wymienione postacie oceniły postawę zespołu w spotkaniu. Mimo porażki zarówno trener, jak i siatkarka są przekonani o osiągnięciu dobrego wyniku. – Punkt z Rzeszowem traktujemy jako nasz mały sukces. Nie byłyśmy faworytem w tym meczu, ale wiedziałyśmy, iż możemy z nimi powalczyć. Tę walkę pokazałyśmy i każda z nas powinna być po spotkaniu dumna, nie traktując tego jak przegranego starcia. Gdy wszyscy spotkaliśmy się przed sezonem, nie spodziewaliśmy się, że będziemy grały tak dobrze. To jednak efekt ciężkiej pracy i miesięcy przygotowań. Utrzymujemy koncentrację i pokazujemy, że chcemy ciągle więcej – powiedziała Tamara Gałucha. – Oczywiście, że jest radość. Jestem dumny z dziewczyn i zespołu, gdyż to, co pokazał on w meczu, daje do zrozumienia, iż jest to drużyna, która wkłada dużo serca w swoją pracę i walczy na każdym kroku, nie poddając się. Mimo ciężkich sytuacji gonimy, będąc punkt za punkt. Jakie zatem można mieć do nich zastrzeżenia. W tym wypadku dochodziły one wyraźnie faworyzowanego przeciwnika – dodał od siebie Matela.

Teraz przed Pałacankami poniedziałkowe spotkanie w Pile z miejscową Eneą PTPS. Mimo tego siatkarki z Bydgoszczy otrzymały od trenera dzień wolny. – Mecz w Pile jest w poniedziałek, ale po takim spotkaniu wszystkim należy się dzień odpoczynku, ponieważ cały zespół musi zebrać siły. Od piątku zaczynamy jednak od nowa – zakończył Piotr Matela.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved