Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Taichiro Koga w Aluronie Vitru Warcie

Taichiro Koga w Aluronie Vitru Warcie

fot. parisvolley.com

Nowym libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie został Japończyk Taichiro Koga, który w zeszłym sezonie występował w barwach Paris Volley.

PlusLiga to jedna z najlepszych lig siatkarskich na świecie – powiedział Taichiro. – Wiem, że czeka mnie ciężka praca, aby móc rywalizować z najlepszymi. Aluron Virtu buduje bardzo ciekawy skład, a ja chcę być częścią tego zespołu. Do tego osoba trenera Zaniniego przekonała mnie, aby przyjść do klubu z Zawiercia – dodał siatkarz.

Urodzony 4 października 1989 roku w japońskim Sasebo Koga mierzy 169 cm. W Paris Volley występował przez jeden sezon 2016/2017. Wcześniej występował w fińskiej lidze, w klubie Kokkola Tigers. W barwach fińskiej drużyny Taichiro zdobył mistrzostwo oraz Puchar Finlandii w sezonie 2015/2016. Taichiro został wybrany również MVP całego sezonu w fińskiej lidze. Był to pierwszy przypadek w historii ligi fińskiej, gdzie najlepszym zawodnikiem został wybrany libero.Taichiro Koga ma również za sobą występy w reprezentacji Japonii. Reprezentował Japonię na letniej uniwersjadzie w Kazaniu w 2013 roku, gdzie zdobył z kadrą brązowy medal. W 2013 roku występował również w Mistrzostwach Azji Wschodniej.

Taichiro Koga będzie pierwszym zagranicznym zawodnikiem w historii Aluronu Virtu, jak również pierwszym Japończykiem występującym na parkietach PlusLigi.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: aluronwarta.pl, inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved