Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szymon Romać: Musimy zagrać konsekwentnie

Szymon Romać: Musimy zagrać konsekwentnie

fot. Aleksandra Twardowska

Drugą część sezonu zasadniczego PlusLigi PGE Skra Bełchatów rozpocznie w Gdańsku, gdzie zmierzy się z Treflem. – Musimy się odbudować i zacząć ten rok w lepszym stylu. Bardzo ważny mecz przed nami, z mocną drużyną. Jedziemy tam, żeby zagrać lepiej, poprawić swoją formę i mam nadzieję wygrać mecz – stwierdził przed meczem środkowy Srećko Lisinac.

PGE Skra Bełchatów w ostatnim meczu pierwszej części fazy zasadniczej przegrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 1:3. Bełchatowianie zakończyli rok 2017 na 2. miejscu w tabeli ze stratą siedmiu oczek do niepokonanych kędzierzynian. Ich najbliższy rywal – Trefl Gdańsk mecz 15. kolejki rozegrał awansem, wygrywając 13 grudnia w Bydgoszczy 3:0. Gdańszczanie plasują się na 4. lokacie i mają 7 punktów mniej niż ich najbliżsi rywale. – U nas nastroje są zawsze takie same. Musimy budować formę i energię na wygrywanie każdego meczu. Po kilku porażkach w ostatnich dniach przeciwko ZAKSIE i podczas Klubowych Mistrzostw Świata musimy się odbudować i zacząć ten rok w lepszym stylu. Bardzo ważny mecz przed nami, z mocną drużyną. Jedziemy tam, żeby zagrać lepiej, poprawić swoją formę i mam nadzieję wygrać mecz – powiedział Srećko Lisinac.Chociaż bełchatowianie wygrali pierwszy mecz z Treflem, nie tracąc seta, zaznaczają, że nie można lekceważyć przeciwnika. – Myślę, że to dobra drużyna, z nią się zawsze ciężko gra. Czy się wygrywa 3:0, czy przegrywa, jest równa do końca. Zawsze jest ciężko grać przeciwko niej – przyznał serbski siatkarz. – Musimy mieć rękę na pulsie, ponieważ na wyjazdach dosyć ciężko nam się gra. Musimy podejść skoncentrowani i zmobilizowani do tego spotkania. Tutaj było 3:0, ale mecz będzie zupełnie inny. Tu nie grał Mateusz Mika, tam będzie grał i na pewno napsuje nam trochę krwi – zaznaczył inny środkowy – Karol Kłos. Reprezentant Polski zauważył również, że runda rewanżowa będzie dla nich trudniejsza, ponieważ większość meczów rozgrywane będzie na wyjazdach, a utrzymanie dotychczasowej lokaty będzie wymagało dodatkowej koncentracji.

Pozytywnie o swoim byłym klubie wypowiada się atakujący Skry. – Trefl jest bardzo dobrze zorganizowanym klubem, pomijając już rzeczy czysto siatkarskie, w Gdańsku mieszka się super. Myślę, że zespół z Gdańska zbyt wiele się nie zmienił od naszego pierwszego meczu w hali Energia. Wtedy był to zespół, który lepiej radził sobie w kontrataku i za dużo się w tym elemencie nie zmieniło. Myślę, że bardzo ważnym elementem w tym meczu będzie nasza zagrywka. Ułatwia ona grę na linii blok-obrona. Myślę, że będzie to jeden z ważniejszych elementów, ale nie będzie decydował o wyniku. Musimy zagrać konsekwentnie, unikać tracenia punktów seriami, a wynik będzie dla nas korzystny – powiedział Szymon Romać.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved