Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szymon Jakubiszak: W drugim secie uciekła nam koncentracja

Szymon Jakubiszak: W drugim secie uciekła nam koncentracja

Siatkarze Cuprum Lubin przegrali w Gdańsku z Treflem 0:3. Najbliżej przełamania rywala byli w drugiej partii, w której roztrwonili kilka oczek przewagi. – Piotrek Nowakowski dopadł nas floatem. Potem nie skończyliśmy kilku piłek. Praktycznie w jednym ustawieniu przegraliśmy tego seta, a to się nie powinno zdarzyć – powiedział Maciej Gorzkiewicz, rozgrywający miedziowych.

Siatkarzom Cuprum Lubin nie udało się sprawić niespodzianki w Gdańsku. Podopieczni Patricka Duflosa przegrali z miejscowym Treflem 0:3, ale musieli walczyć nie tylko z przeciwnikami, ale także z kłopotami zdrowotnymi, które ich dotknęły. – Cały czas mamy nie najlepszą sytuację zdrowotną. Na kilka godzin przed meczem wypadł nam ze składu jeszcze Robert, więc w takim zestawieniu nawet na treningach nie występowaliśmy. Być może to nas jakoś wybiło z rytmu. O pierwszym secie trzeba jak najszybciej zapomnieć. W drugim trochę poderwaliśmy się do walki – ocenił Maciej Gorzkiewicz, rozgrywający miedziowych. Wydaje się, że druga partia była kluczowa dla losów meczu. Gdyby lubinianie ją wygrali, spotkanie mogłoby nabrać rumieńców, ale tak się nie stało. – W pewnym momencie zwycięstwo w tym secie dopisałem już na nasze konto, ale chyba Piotrek Nowakowski dopadł nas floatem. Potem nie skończyliśmy kilku piłek. Praktycznie w jednym ustawieniu przegraliśmy tego seta, a to się nie powinno zdarzyć – dodał zawodnik Cuprum.

W odmiennych nastrojach byli gospodarze, którzy poza drugim setem kontrolowali boiskowe wydarzenia, a dzięki temu mogli dopisać do swojego dorobku w tabeli kolejny komplet punktów. – Dobrze przygotowaliśmy się do tego spotkania. Wiedzieliśmy, jak będzie grał lubiński rozgrywający, który grał z nami dwa lata temu. W drugim secie uciekła nam koncentracja, ale w końcówce wytrzymaliśmy napór rywali, co później pozwoliło nam wygrać za trzy punkty – powiedział Szymon Jakubiszak, ofensywny zawodnik gdańskiego Trefla, który mimo zwycięstwa dostrzegł mankamenty w grze ekipy z Pomorza. – W dwóch pierwszych setach mieliśmy słabą skuteczność na kontrze. Nad tym będziemy musieli popracować. Może jeszcze zagrywka nie była do końca na najwyższym poziomie. Uważam, że są to dwa elementy, które nam do końca nie wyszły w tym meczu – dodał młody zawodnik Trefla.

źródło: Cuprum TV, inf. własna