Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Szymon Bereza: Z meczu na mecz będziemy grali lepiej

fot. krispol1liga.pls.pl

– Kluczem do zwycięstwa był spokój, który zachowaliśmy w końcówkach setów. Graliśmy dobrą siatkówkę, w której w głównej mierze to nasi przeciwnicy popełniali błędy, a nie my – powiedział Szymon Bereza, rozgrywający ZAKSY Strzelce Opolskie po zwycięskim meczu z SPS Chrobrym Głogów. Było to spotkanie 7. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. Podopieczni Rolanda Dembończyka przygotowują się aktualnie do środowego meczu 1. rundy Pucharu Polski, w którym zmierzą się ze Stalą Nysa S.A.

Mecz z SPS Chrobry Głogów wybraliście 3:0. Chyba można powiedzieć, że wszystko poszło zgodnie z planem?Szymon Bereza: Zdecydowanie tak. Wyszliśmy na boisko bardzo zmotywowani, bo wiedzieliśmy, że ten mecz to nasza szansa na pierwsze wyjazdowe zwycięstwo i jak widać się udało.

Wynik może wskazywać na łatwą potyczkę, ale w rzeczywistości głogowianie dość mocno wam się przeciwstawili.

– Głogów to bardzo trudny teren. Nie przypominam sobie, żebym grał mecz na hali, gdzie jest tak głośno. Spotkanie było bardzo wyrównane, a losy meczu rozstrzygały się dopiero w końcówkach setów. Myślę, że to było miłe dla oka spotkanie.

Co było kluczem do zwycięstwa w meczu 7. kolejki?

– Kluczem do zwycięstwa był spokój, który zachowaliśmy w końcówkach setów. Graliśmy dobrą siatkówkę, w której w głównej mierze to nasi przeciwnicy popełniali błędy, a nie my. Przyjechali również kibice ze Strzelec Opolskich, którzy nas dopingowali i dołożyli cegiełkę do naszego zwycięstwa.

Jesteście zadowoleni ze swojej dotychczasowej gry? Czy czujecie niedosyt?

– Ciężko powiedzieć, czy jesteśmy zadowoleni z gry. Gdybym miał porównać mecze wcześniejsze, a to spotkanie z SPS Chrobrym widzę duży progres w naszej grze. Przestaliśmy robić proste błędy i oddawaliśmy piłkę na stronę przeciwnika, co dawało nam szanse na dalsze zdobycie punktu. Z każdym treningiem zgrywamy się z chłopakami i z meczu na mecz będziemy grali lepiej.

Przed wami mecz Pucharu Polski, a następnie ligowe spotkanie na wyjeździe z AZS AGH Kraków.

– Czeka nas bardzo trudne starcie w Pucharze Polski, którego na pewno nie będziemy faworytem, mimo że zagramy we własnej hali. Chłopaki z Nysy nie przegrali w lidze ani jednego meczu i są jednymi z faworytów do jej wygrania. Jednak to nie powód, żeby z nimi nie powalczyć i wygrać. Na pewno zrobimy wszystko, żeby ten mecz wygrać. A jeśli chodzi o spotkanie z AZS AGH Kraków to pojedziemy podtrzymać naszą małą passę zwycięstw. Z Akademikami zagraliśmy, jeśli dobrze pamiętać sześć meczów sparingowych i każdy kończył się wynikiem 2:2. Myślę, że o wyniku tego spotkania zaważy dyspozycja dnia. W mojej ocenie mamy bardzo wyrównane składy.

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved